REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gdzie będzie rozgrywać się akcja prequelu Gry o tron? Fani snują domysły na podstawie informacji o castingu

Do początku końca Gry o tron pozostało jeszcze przynajmniej kilka miesięcy, ale HBO nie próżnuje i już bierze się za kręcenie spin-offu serialu. I chociaż niektórzy fani mogli być zawiedzeni po informacji, że na razie do produkcji trafi tylko jeden serial związany z Westeros, to chyba informacja o rozpoczęciu castingów ucieszy wszystkich.

30.10.2018
12:31
Gra o tron prequel
REKLAMA
REKLAMA

Przed kilkoma dniami na norweskiej stronie dla aktorów Stage Pool, pojawiło się ogłoszenie castingowe do „poufnego, niezatytułowanego projektu HBO”. Jak możemy przeczytać w wiadomości, produkcja ma zacząć zdjęcia w lutym 2019 roku. Termin zgadza się z wcześniejszymi zapowiedziami Caseya Bloysa, jednej z osób decyzyjnych w HBO. W informacji nie ma jednak podanej daty końcowej zdjęć.

Możemy tam także znaleźć informacje dotyczące ról do obsadzenia i wymagań kierowanych do aktorów, ubiegających się o nie. Nie trwało to długo, zanim fani serii połączyli castingi z informacjami, które już są dostępne w sprawie spodziewanego prequelu Gry o tron. Jak podaje portal fanowski WinterIsComing, ogłoszenie zostało zamieszczone 24 października i jest aktywne aż do 17 listopada. Poszukiwanych jest 10 aktorów głównie do stałej obsady projektu.

Fani na podstawie informacji castingowych starają się wywnioskować, gdzie w mitycznym świecie miałaby się rozgrywać akcja serialu.

Takie domysły głównie bazują na wymaganym w ogłoszeniu castingowym pochodzeniu etnicznym aktorów. Do ról poszukiwane są między innymi osoby o wyglądzie wyraźnie wskazującym na pochodzenia skandynawskie, germańskie, afrykańskie i wschodnioeuropejskie. To z kolei wzbudziło wśród fanów podejrzenia, jakoby tajemniczy spin-off miał się rozgrywać w Essos, które w uniwersum Gry o tron znane jest ze swojego zróżnicowania etnicznego.

Powyższe informacje castingowe wskazują także, że prequel Gry o tron trafi na HBO wcześniej, niż niektórzy mogliby się tego spodziewać. Skoro zdjęcia ruszają na początku 2019 roku, to istnieje spora szansa, że efekty tych prac zobaczymy około 2020 lub 2021 roku.

O samej fabule planowanego serialu wiemy stosunkowo niewiele.

Wydarzenia, o których będzie opowiadała seria, mają rozgrywać się w tak zwanej Erze Herosów, a więc na kilka tysięcy lat przed znanymi wszystkim wydarzeniami z Gry o tron. Centrum narracji ma się skupiać wokół walki legendarnego Azora Ahai z Białymi Wędrowcami. Wiadomo także, że dzięki powstającej produkcji mamy poznać więcej szczegółów dotyczących Dzieci Lasu. Także sam George R.R. Martin uchylił rąbka tajemnicy dotyczącego omawianego serialu, gdy ujawnił swoją propozycję tytułu dla spin-offu. Autor książek chciał, aby produkcja nosiła nazwę „The Long Night”. Miałoby to odwoływać się do wspominanego w Grze o tron historycznego wydarzenia, Długiej Nocy.

REKLAMA

Jak widać, HBO przeszło dzięki Grze o tron porządny trening utrzymywania w sekrecie szczegółów produkcyjnych i twórczych. Podobnie jak Gra o tron prequel jest w dużej mierze jedną wielką zagadką.

Tymczasem premiery ostatniego sezonu Gry o tron możemy się spodziewać już w przyszłym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA