REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. VOD
 4. Netflix /

Netflix anulował swój serial fantasy po 2. sezonie. Co jeszcze serwis skasował?

Netflix zdecydował się anulować serial "Przeznaczenie: Saga Winx" - produkcja nie doczeka się 3. sezonu. To spore rozczarowanie dla całkiem pokaźnej grupy fanów tytułu i całego uniwersum - niestety, jak już zdążyliśmy się przekonać, serwis nie cacka się z seriami, które nie osiągają satysfakcjonujących wyników. Jakie jeszcze tytuły platforma skasowała w ostatnim czasie?

02.11.2022
17:34
przeznaczenie saga winx sezon 3 anulowane seriale netflix
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

"Przeznaczenie: Saga Winx" to kolejny serial, który padł ofiarą bezwzględnych cięć platformy Netflix. Choć nie poznaliśmy oficjalnych przyczyn skasowania serialu po 2. sezonie - showrunner Brian Young, który poinformował o kasacji w social mediach, przemilczał tę kwestię - możemy bezpiecznie założyć, że włodarze platformy nie byli zadowoleni z wyników oglądalności produkcji.

Co ciekawe, ten aktorski remake popularnego włoskiego serialu animowanego przekonał do siebie fanów marki - choć krytycy nie zostawili na tytule suchej nitki, a i widzowie mieli mu sporo do zarzucenia, koniec końców fandom ocenił go pozytywnie. Ortodoksyjni miłośnicy zazwyczaj reagują bardzo negatywnie na odbiegające od oryginału i kiepskie jakościowo ekranizacje, więc mówimy o dość odosobnionym przypadku. Tak czy inaczej, grono wiernych widzów okazało się zbyt wąskie, by Netflix zdecydował się kontynuować realizację serii.

REKLAMA

Nie tylko Saga Winx. Seriale, które Netflix anulował w ostatnich miesiącach

"Przeznaczenie: Saga Winx" to opowieść o dorastaniu pięciu wróżek uczęszczających do Alfei, czyli specjalnej szkoły z internatem, gdzie uczą się korzystać ze swoich mocy. Na co dzień zmagają się też z wyzwaniami, jakie niosą miłość i zazdrość, oraz z potworami, które zagrażają ich życiu. Projekt powstał na bazie włoskiej kreskówki "Winx Club" Iginio Straffiego. Jak wiemy, w premierowy weekend drugi sezon oglądano przez 48,9 miliona godzin - tytuł przegrał zatem z piątym sezonem "Cobra Kai". W pierwszym pełnym tygodniu serial zanotował wzrost oglądalności do 60,9 mln godzin, a później regularnie tracił widzów. Dla Netfliksa było to zbyt duże rozczarowanie.

Jakie jeszcze seriale serwis anulował przedwcześnie w ostatnich miesiącach? Przypominamy:

REKLAMA
 • Bad Crimes - Netflix anulował ten tytuł jeszcze przed zakończeniem jego produkcji. Mowa o animacji, za którą odpowiadali giganci tacy jak Greg Daniels ("The Office", "Parks and Recreation") czy Mike Judge ("Beavis and Butt-Head").
 • Na skraju - komedia z Julie Delpy anulowana po jednym sezonie.
 • Archiwum 81 - dobrze przyjęty horror, którego twórcy ewidentnie zakładali kontynuację i zakończyli pierwszy sezon wielkim cliffhangerem. Niestety, nie poznamy dalszych losów bohaterów.
 • Klub opiekunek - współczesna ekranizacja serii popularnych książek opowiadających o przygodach piątki przyjaciółek, które zaczynają pracować jako opiekunki do dzieci, doczekała się dwóch sezonów. Kolejnego nie będzie.
 • Gentefied - ta komedia o trzech kuzynach została skasowana jako pierwszy serial w tym roku.
 • Gotowanie z Paris - program kulinarny z udziałem Paris Hilton i innych celebrytów nie przyjął się zbyt dobrze.
 • Another Life - ten okropny dramat SF Netfliksa na szczęście został już anulowany.
 • Resident Evil - kolejna nieudana adaptacja gry komputerowej została skasowana po 44 dniach od premiery pierwszej serii.
 • Pierwsze zabójstwo - nowy wampiryczny serial dla Nastolatków nie został przyjęty zbyt ciepło. Nie doczeka się kontynuacji.
 • Q-Force to kolejna animowana komedia dla dorosłych. Opowieść o dziwacznej grupie szpiegów spotkał się z krytyką za stereotypowe ukazanie postaci LGBT+.
 • The Midnight Gospel - ten świetny animowany serial skasowano po cichu; fakt potwierdził jeden ze współtwórców w swoich social mediach.
 • Pretty Smart - mimo mocnego cliffhangera, sitcom nie doczeka się 2. serii.
 • Raising Dion to produkcja o matce, która ukrywa supermoce swojego syna przed światem. Choć serial cieszył się ciepłym przyjęciem widzów i krytyków i przez pewien czas rządził na liście TOP 10 platformy, serwis zdecydował się go skasować.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA