REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Animowany Aquaman trafi do biblioteki HBO Max. Zebraliśmy wszystkie nowości, które mogą pojawić się na platformie

HBO Max jeszcze nie weszło na rynek platform VOD, a już wiadomo, że trzeba odkładać pieniądze na subskrypcję. Mamy już bowiem całkiem sporo informacji na temat produkcji, jakie pojawią się w serwisie.

16.01.2020
14:46
Przyjaciele i Aquaman dostępne w HBO Max. Co jeszcze?
REKLAMA
REKLAMA

Koncern WarnerMedia zamierza ostro konkurować z Netfliksem i innymi serwisami streamingowymi. Już niedługo, bo w maju 2020 roku w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje platforma HBO Max. Do 2021 roku powinna zawitać w Europie, a co za tym idzie, również w Polsce. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie to wyglądało cenowo. W USA za miesiąc użytkowania subskrybenci będą musieli płacić 14,99 USD, czyli niecałe 60 zł.

HBO Max -  „Przyjaciele” i inne znane hity

Kwota ta, jak na polskie warunki, wydaje się co najmniej wygórowana. Jednakże nawet gdyby platforma weszła na nasz rynek właśnie z taką ceną, pewnie nie zabrakłoby chętnych do korzystania z niej. Już na starcie w HBO Max ma wylądować jakieś 10 tys. godzin materiału. I to jakiego! Serwis ma mieć dostęp do produkcji wielu różnych marek, w tym: Warner Bros., DC Entertainment, Cartoon Network i Adult Swim. Wszystko to przy założeniu, że nowa platforma będzie dysponowała odpowiednimi licencjami na udostępnianie zakupionych tytułów również w Polsce.

HBO Max nie kusi jedynie znanymi i lubianymi tytułami, ale również tytułami spod znaku Max Originals, czyli oryginalnych produkcji serwisu. Jak dowiadujemy się z portalu WirtualneMedia w samym 2020 roku ma pojawić się 31 oryginalnych serii, a w kolejnym – 50. Liczby robią wrażenie, podobnie jak nazwiska twórców, którzy staną na ich planach. Odpowiedzialni za nie mają być m.in. Steven Soderbergh, Greg Berlanti, Mindy Kaling i JJ Abrams.

Przyjaciele - kadr z serialu class="wp-image-357306"

HBO Max - „Aquaman: King of Atlantis” i inne produkcje oryginalne

Jednym z najgorętszych tytułów oryginalnych, jakie pojawią się na platformie jest „Aquaman: King of Atlantis”. Trzyczęściowy serial animowany ma skupiać się na pracy superbohatera jako króla Atlantydy. Pomagać mu będą Vulko i Mera. Produkcja wzbudza emocje, bo do roli producenta wykonawczego zatrudniono Jamesa Wana, czyli reżysera aktorskiego „Aquamana”. Fani kina superbohaterskiego zacierają również ręce na serial „Zielona Latarnia” i osadzoną w świecie DC serię „DC Super Hero High”.

Nie mniejsze emocje budzi „Ostatni Mohikanin”. Za serial na podstawie powieści Jamesa Fenimore’a Coopera ma odpowiadać m.in. Cary Joji Fukanaga, czyli twórca „Detektywa”. Wspomniany już JJ Abrams ma natomiast być showrunnerem planowanego przez niego od dłuższego czasu serialu sci-fi „Demimonde”. Potrzeby spragnionych fantastyczno-naukowej rozrywki zaspokoi z pewnością także „Dune: The Sisterhood”.

Schodząc jednak na Ziemię, gwiazdorska obsadę subskrybenci serwisu będą mogli zobaczyć w serialu „Americanah” - na podstawie powieści Chimamandy Ngozi Adichie. W liczącej 10 odcinków produkcji zagrają m.in. Corey Hawkins, Uzo Aduba, Zackary Momoh, Lupita Nyong'o i Danai Gurira.

Jednym ze słynnych twórców, którzy podpisali kontrakt na produkcje pod szyldem HBO Max jest wielokrotnie nagradzany Steven Soderbergh.

REKLAMA

Dla platformy zrealizuje on pełnometrażowe „Let Them All Talk” z Meryl Streep, Dianne Wiest i Lucasem Hedgesem. Nie będzie to jedyna współpraca platformy z reżyserem. Kolejne tytuły sygnowane nazwiskiem twórcy będą się pojawiać przynajmniej przez trzy lata, bo na tyle jest związany umową z WarnerMedia.

To tylko kropla w morzu interesujących tytułów, jakie pojawią się w serwisie HBO Max. Jednakże już nawet po nich widać, że platforma będzie poważną konkurencją dla Netfliksa, Apple TV+, Disney+ czy Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA