REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

To już pewne – serialu „Przyjaciele” nie obejrzycie na Netflix Polska w 2021 roku

Polscy fani serialu „Przyjaciele” od tygodni zastanawiali się, jak będzie wygląda przyszłość hitowej produkcji na platformie Netflix Polska. Z firmy długo docierały sprzeczne informacje, ale redakcji Rozrywka.Blog udało się otrzymać oficjalne potwierdzenie. W 2021 roku na pewno nie obejrzycie słynnego sitcomu na Netfliksie.

22.12.2020
11:43
przyjaciele netflix
REKLAMA
REKLAMA

„Przyjaciele” to jedna z najważniejszych produkcji w historii amerykańskiej telewizji i tytuł, który mimo upływu lat wciąż przyciąga przed ekrany dziesiątki tysięcy widzów. Zeszłoroczne statystyki pokazują zresztą, że sitcom nadawany pierwotnie przez stację NBC w skali globalnej jest jednym z najchętniej oglądanych seriali udostępnianych przez platformę Netflix. I to pomimo faktu, że w największy światowy serwis VOD z każdym kolejnym rokiem zwiększa nakłady przeznaczone na produkcje oryginalne.

Wielu użytkowników Netfliksa miało jednak obawy, jak długo „Przyjaciele” pozostaną częścią jego oferty. W 2021 roku do Europy wejdzie bowiem HBO Max, które nie tylko posiada prawa do pokazywania serialu w Stanach Zjednoczonych, ale też przygotuje odcinek specjalny, w którym pojawią się wszyscy główni aktorzy. O usunięciu „Przyjaciół” z platformy Netflix mówiło się zresztą już w 2018 roku, ale wtedy firma wynegocjowała dłuższe utrzymanie licencji za niebagatelną kwotę 100 mln dol. rocznie.

Czas sitcomu na Netflix Polska dobiega jednak końca. „Przyjaciele” będą dostępni w serwisie najdłużej do 31 grudnia 2020 roku.

Polscy klienci Netfliksa próbowali w ostatnich dniach uzyskać informację na ten temat w Centrum pomocy, ale otrzymywali sprzeczne informacje. Niektórzy dowiedzieli się, że „Przyjaciele” faktycznie znikną z Netflix Polska, a innym powtarzano jakoby w tej sprawie nie było jeszcze żadnych konkretnych wieści. Polskie Biuro Prasowe Netfliksa, potwierdziła nam jednak oficjalnie, że serial Davida Crane'a i Marty Kauffman opuści szeregi polskiej wersji serwisu.

Dokładna data usunięcia nie jest jeszcze znana, ale stanie się to na pewno do końca roku. Na hiszpańskim Netfliksie ostatnim dniem dostępu do „Przyjaciół” będzie 31 grudnia, ale lepiej nie przesądzać, czy w Polsce stanie się dokładnie tak samo. Nie ma natomiast już żadnych wątpliwości, że wielbiciele amerykańskiego serialu w święta Bożego Narodzenia będą mieć ostatnią szansę na zaserwowanie sobie ulubionych odcinków lub nawet pełnego maratonu 10 sezonów. I powinni z niej skorzystać.

REKLAMA

Bo istnieje prawdopodobieństwo, że przynajmniej przez kilka miesięcy „Przyjaciele” nie będą dostępni legalnie na VOD.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA