REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Pudzian rzuca rękawicę Górze z „Gry o tron”

Mariusz Pudzianowski kilka dni temu wyraził chęć walki z Hafthorem Bjornssonem. Na czczych gadkach się jednak nie skończyło i jeśli wierzyć temu, co polski strongman pisze w internecie, pojedynek może dojść do skutku.

28.07.2021
12:00
pudzian gora gra o tron walka
REKLAMA

Spośród wielu dziwnych walk, które w ostatnim czasie miały lub będą mieć miejsce, ta wydaje się najbardziej sportowa. Niedawno siostra Godlewska policzkowała się z uczestniczką „Warsaw Shore”, a były premier Kazimierz Marcinkiewicz boksował się na charytatywnej imprezie. Z kolei jesienią pojedynek MMA Jasia Kapeli i Ziemowita Kossakowskiego, a już w piątek walka finalistki „Projekt Lady” i 63-letniej internetowej celebrytki Izabeli Kisio-Skorupy. 

REKLAMA

Hafþór Júlíus Björnsson urodził się w 1988 roku na Islandii. Jako pierwszy sportowiec w jednym roku (dokładnie w 2018) wygrał Arnold Strongman Classic oraz został najlepszym strongmanem Europy i świata. Największą sławę przyniosła mu rola brutalnego wojownika ser Gregora Clegane'a, zwanego Górą, w serialu HBO „Gra o tron”.

Pudzian bardzo chce walczyć z Górą z „Gry o tron”: to będzie wojna z Godzillą!

32-letni Bjornsson jest nie tylko o wiele lat młodszy, ale i wyższy od Pudziana – mierzy 205 cm, a 44-letni polski strongman 186. Jednak jak wiemy Pudzianowski „tanio skóry nie sprzedaje” i ma na koncie wiele tytułów strongmana – jest pięciokrotnym mistrzem świata. Po jego postach w social mediach widać, że jest niesamowicie nakręcony na walkę z Górą.

„Negocjacje trwają! Jest coś na rzeczy, kto wie? Jak spełnią moje warunki (a KSW je spełnia), to będzie wojna z Godzillą! Więc karty na stół” — napisał strongman.

Björnsson miał boksować się 18 września na Florydzie z Brytyjczykiem Eddiem Hallem. Walka miała mieć charakter pokazowy i nazywana była „najcięższym meczem bokserskim w historii”. Jednak przeciwnik Islandczyka nie wejdzie na ring z powodu kontuzji. I tu właśnie do akcji wkracza Pudzian – może zastąpić Halla we wrześniu, ponieważ impreza nie została odwołana.

Polak od dawna nie bierze udziału w zawodach strongmanów, ale przerzucił się na MMA. Stoczył już ponad 20 pojedynków w tej formule. Pierwszy, z Marcinem Najmanem, wygrał po 43 sekundach - „El Testosteron” się poddał. Ostatni, podczas gali KSW 61 w czerwcu, również wygrał – jego przeciwnikiem był weteran MMA Łukasz Jurkowski. Walka bokserska z Björnssonem byłaby pierwszą w jego karierze. Góra stoczył jak na razie dwa takie pojedynki – w obu zremisował.

REKLAMA

Jeżeli negocjacje się powiodą, Pudzianowski będzie się boksować z Björnssonem 18 września.

* zdjęcie główne: www.instagram.com/pudzianofficial / kadr z „Gry o tron”

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA