REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Raczek i Kałużyński - krytycy filmowi tym razem nie o filmach 50% taniej

Do 25 lutego wybrane książki Tomasza Raczka i Zygmunta Kałużyńskiego, znanych krytyków filmowych, będzie można nabyć za pół ceny. Oferta obejmuje pięć książek, w tym jedną, będącą owocem wspólnej pracy autorów.

Od śmierci Zygmunta Kałużyńskiego minęło ponad siedem lat. Od tego wydarzenia nieco ponad pięciu potrzebował Raczek, by zdecydować się na zaprezentowanie światu książki, w której zawarte zostały niepublikowane wcześniej rozmowy pomiędzy krytykami. Alfabet na cztery ręce, bo o tej pozycji mowa to dynamiczna wymiana poglądów i myśli pomiędzy dwoma pełnymi pasji i zaangażowania osobami. Zderzenie światów nauczyciela i ucznia, czy raczej dwójki przyjaciół wbrew dzielącej ich niemal dwupokoleniowej przepaści, różnych poglądów i zupełnie odmiennych osobowości. Rozmowy z Kałużyńskim Raczek nazwał intelektualną rozkoszą i niewątpliwie cała książka, stanowiąca wynik owych rozmów ma potencjał by taką właśnie rozkoszą stać się dla czytelników. Jej cena to 12,45 zł.

20.02.2013
20:59
Raczek i Kałużyński - krytycy filmowi tym razem nie o filmach 50% taniej
REKLAMA
REKLAMA

Ofertą objęta została także indywidualna publikacja Zygmunta Kałużyńskiego - Do czytania pod prysznicem, czyli znalezione w osobistej szufladzie. Książka ta jest dokładnie tym, na co wskazuje jej tytuł: zapiskami, które przez lata gromadzone w szufladzie ostatecznie zostały zebrane i przedstawione szerokiej publiczności. Zadziwia różnorodność tematów poruszanych przez autora, jego wszechstronność. Lekkość stylu i bijąca z kolejnych stron inteligencja filmoznawcy przyciąga, bawi i pobudza do myślenia. Pozycja z całą pewnością godna polecenia. Do nabycia za 9,95 zł.

W tej samej cenie można dokonać zakupu jednej z Karuzel Tomasza Raczka. Najbardziej znana, będąca pierwszą z cyklu jest Karuzela z Madonnami. W książce tej krytyk zaprezentował sylwetki 57 kobiet, które z różnych względów zafascynowały autora. Różni się sposób literackiego portretowania każdej z nich, bo i w różny sposób pojawiały się w życiu Raczka, czym innym przyciągały jego uwagę. Podobnie rzecz ma się z Karuzelą z herosami, w której zaprezentowani zostali współcześni, szczególnie wyróżniający się swoimi poglądami mężczyźni, także w liczbie 57. Ostatnią Karuzelą jest Karuzela z idolami, czyli "osobisty gwiazdozbiór" Raczka, przemyślenia na temat osób zdaniem Raczka nieprzeciętnych. We wszystkich trzech pozycjach wybory osób, których dokonał znany filmoznawca ciekawią. Ciekawią też jego refleksje na ich temat oraz pośrednio przemyślenia na temat współczesnej kultury.

Raczek i Kałużyński - krytycy filmowi tym razem nie o filmach 50% taniej. Do 25 lutego wybrane książki Tomasza Raczka i Zygmunta Kałużyńskiego, znanych krytyków filmowych będzie można nabyć za pół ceny.

Oferta obejmuje pięć książek, w tym jedną, będącą owocem wspólnej pracy autorów. Od śmierci Zygmunta Kałużyńskiego minęło ponad siedem lat. Od tego wydarzenia nieco ponad pięciu potrzebował Raczek, by zdecydować się na zaprezentowanie światu książki, w której zawarte zostały niepublikowane wcześniej rozmowy pomiędzy krytykami. Alfabet na cztery ręce, bo o tej pozycji mowa to dynamiczna wymiana poglądów i myśli pomiędzy dwoma pełnymi pasji i zaangażowania osobami. Zderzenie światów nauczyciela i ucznia, czy raczej dwójki przyjaciół wbrew dzielącej ich niemal dwupokoleniowej przepaści, różnych poglądów i zupełnie odmiennych osobowości. Rozmowy z Kałużyńskim Raczek nazwał intelektualną rozkoszą i niewątpliwie cała książka, stanowiąca wynik owych rozmów ma potencjał by taką właśnie rozkoszą stać się dla czytelników. Jej cena to 12,45 zł.

REKLAMA

Ofertą objęta została także indywidualna publikacja Zygmunta Kałużyńskiego - Do czytania pod prysznicem, czyli znalezione w osobistej szufladzie. Książka ta jest dokładnie tym, na co wskazuje jej tytuł: zapiskami, które przez lata gromadzone w szufladzie ostatecznie zostały zebrane i publiczności szerokiej publiczności. Zadziwia różnorodność tematów poruszanych przez autora, jego wszechstronność.

Lekkość stylu i bijąca z kolejnych stron inteligencja filmoznawcy przyciąga, bawi i pobudza do myślenia. Pozycja z całą pewnością godna polecenia. Do nabycia za 9,95 zł. W tej samej cenie można dokonać zakupu jeden z Karuzeli Tomasza Raczka. Najbardziej znana, będąca pierwszą z cyklu jest Karuzela z Madonnami. W książce tej krytyk zaprezentował sylwetki 57 kobiet, które z różnych względów zafascynowały autora. Różni się sposób literackiego portretowania każdej z nich, bo i w różny sposób pojawiały się w życiu Raczka, czym innym przyciągały jego uwagę. Podobnie rzecz ma się z Karulezą z herosami, w której zaprezentowani zostali współcześni, szczególnie wyróżniający się swoimi poglądami mężczyźni, także w liczbie 57. Ostatnią Karuzelą jest jest Karuzela z idolami, czyli "osobisty gwiazdozbiór" Raczka, przemyślenia na temat osób zdaniem Raczka nieprzeciętnych. We wszystkich trzech pozycjach wybory osób, których dokonał znany filmoznawca ciekawią. Ciekawią też jego refleksje na ich temat oraz pośrednio przemyślenia na temat współczesnej kultury.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA