REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Filmy

Niektóre książki stają się sławne przed premierą. Prawa do ekranizacji „Rany” Wojciecha Chmielarza już sprzedane

Wojciech Chmielarz w swojej najnowszej powieści opowiada o zbrodni, odkupieniu i ranach, które mogą nigdy się nie zabliźnić. Powyższa tematyka według wielu osób świetnie zagrałaby również w filmie czy serialu, co potwierdza zainteresowanie branży filmowej. Prawa do ekranizacji „Rany” zostały sprzedane.

14.08.2019
16:13
rana chmielarz
REKLAMA
REKLAMA

„Rana” Wojciecha Chmielarza dzisiejszego poranka trafiła na półki sklepowe w całej Polsce. Urodzony w Gliwicach pisarz i dziennikarz to jedno z najgłośniejszych nazwisk polskiego kryminału w ostatnich latach. W ciągu minionej dekady systematycznie zdobywał coraz większą popularność i szacunek za swoje powieści. Na swoim koncie ma dwa cykle (Jakuba Morta i gliwicki) oraz kilka samodzielnych powieści.

Jego ostatnia książka pt. „Żmijowsko” została przyjęta szczególnie dobrze, dlatego na jej podstawie wkrótce powstanie serial tworzony przez stację Canal+. Wygląda na to, że branża filmowa dostrzegła w dziełach Chmielarza świetny materiał pod własne produkcje. Jak poinformowało Wydawnictwo Marginesy po „Żmijowisku” przyszedł czas na „Ranę”.

Prawa do ekranizacji nowej powieści Wojciecha Chmielarza sprzedały się jeszcze przed premierą.

Kupowanie praw do książek zanim trafią na rynek to zjawisko dosyć powszechne w Stanach Zjednoczonych. Hollywood i wydawnictwa dosyć blisko ze sobą współpracują, bo wiedzą, że przyniesie to obopólne korzyści. Zwłaszcza w kontekście widocznego od kilkunastu lat kryzysu oryginalnych scenariuszy, które nie przynoszą równie wysokich zysków co adaptacje. Nie wspominając o tym, że im wcześniej wytwórnia zainwestuje w powieść lub reportaż, tym większe szanse na zaoszczędzenie milionów dolarów. W Polsce tego typu praktyka jest zdecydowanie mniej powszechna, ale jak widać nazwisko Wojciecha Chmielarza okazało się wystarczającym gwarantem zaufania.

REKLAMA

Na ten moment nie znamy jeszcze szczegółów tej transakcji, ani kiedy ekranizacja „Rany” miałaby trafić do widzów. Na dalsze informacje na ten temat przyjdzie nam zapewne poczekać jeszcze jakiś czas. Debiutująca dzisiaj powieść Chmielarza opowiada historię Klementyny. Kobieta w przeszłości przeżyła traumatyczne wydarzenia, przez które czuje osobą przegraną. Otrzymuje jednak od życia drugą szansę i możliwość nauki w pewnej prywatnej szkole. W recenzji powieści opublikowanej na Rozrywka.Blog autorka chwaliła Chmielarza za głębokie portrety osobowościowe bohaterów oraz bezkompromisowość w kreowaniu fabuły.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA