REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Red Hot Chili Peppers szaleją w teledysku do piosenki "Black Summer". Za moment nowa płyta!

Red Hot Chili Peppers wydają nową płytę "Unlimited Love", którą promują nowym singlem Black Summer z kwasowym teledyskiem. W piosence usłyszymy Johna Frusciante wywijającego gitarowe solówki. Kultowy muzyk ostatni album z "Papryczkami" nagrał 15 lat temu!

04.02.2022
9:27
red hot chili peppers black summer teledysk plyta premiera
REKLAMA

Red Hot Chili Peppers przymierzają się premiery 12. w swoim dorobku albumu "Unlimited Love". Jeżeli płyta będzie tak brzmiała jak piosenka Black Summer, to fani mogą spać spokojnie i odliczać dni do Prima Aprilis, bo wtedy wyjdzie cały materiał. Muzycy zapewniają, że po tylu latach indywidualnego i wspólnego doskonalenia swojego rzemiosła, stworzyli "najlepszy album jaki mogli".

REKLAMA

Zarówno w teledysku, jak i zapowiedzi płyty Red Hot Chili Peppers możemy wyczuć, że Kalifornijczycy zjednali się nie tylko ze sobą, ale i wszechświatem. "Nasze anteny dostrojone były do boskiego kosmosu, byliśmy cholernie wdzięczni za możliwość bycia w pokoju razem i stania się lepszymi. Dni, tygodnie i miesiące spędzone na słuchaniu siebie wzajemnie, komponowaniu, jammowaniu i aranżowaniu owoców tych jamów (w rozumieniu sesji improwizacyjnych, ale i dżemów - red.) z wielką dbałością i celem. Dźwięki, rytmy, wibracje, słowa i melodie zachwycały nas" - czytamy na ich na profilu na Facebooku.

Red Hot Chili Peppers - Black Summer. Zobacz nowy teledysk zespołu.

"Minęło sporo czasu odkąd poznałem nowego przyjaciela. Czekam, by kolejne czarne lato się skończyło" - śpiewa w refrenie Anthony Kiedis. Słuchając tej piosenki i oglądając teledysk, możemy poczuć się, jakby właśnie były wakacje i znów mielibyśmy te naście lat. Zero zmartwień, pełen chil.

Singiel Black Summer będzie też otwierał 12. krążek Red Hot Chili Peppers. Tracklista nowego albumu "Unlimited Love" prezentuje się następująco:

 1. Black Summer
 2. Here Ever After
 3. Aquatic Mouth Dance
 4. Not the One
 5. Poster Child
 6. The Great Apes
 7. It’s Only Natural
 8. She’s a Lover
 9. These Are the Ways
 10. Whatchu Thinkin'
 11. Bastards of Light
 12. White Braids & Pillow Chair
 13. One Way Traffic
 14. Veronica
 15. Let ‘Em Cry
 16. The Heavy Wing
 17. Tangelo

Na nowej płycie Red Hot Chili Peppers znów usłyszmy Johna Frusciante na gitarze.

Równie ważnym newsem jest to, że do zespołu na dobre powrócił syn marnotrawny, czyli John Frusciante. Red Hot Chili Peppers to giganci rocka, którzy mieli swoje wzloty i upadki, ale największe sukcesy (m.in. płyty "Californication" i "By The Way") odnosili w najbardziej znanym i lubianym składzie: Anthony Kiedis na wokalu, Flea na basie, Chad Smith na perce i właśnie Frusciante na gitarze, którego charakterystyczne solówki nieustannie inspirują amatorów strun.

John Frusciante opuścił szeregi zespołu dwukrotnie. Najpierw po premierze płyty " Blood Sugar Sex Magik" z 1991 roku, a potem po "Stadium Arcadium" z 2006 roku. Za pierwszy razem powodem było uzależnienie od heroiny i kokainy, przez które stracił niemal wszystkie zęby. Po odwyku wrócił do zespołu w 1998 roku, by kilka lat później znów od niego odejść. W 2006 roku wyszła ich wspólna płyta "Stadium Arcadium", ale niedługo później gitarzysta ogłosił na MySpace, że zmienił się jako osoba i artysta i "tworzenie tego co zrobiłem z zespołem byłoby sprzeczne z moim charakterem". Przez 10 lat jego zamiennikiem był Josh Klinghoffer.

REKLAMA

Płyta "Unlimited Love" to nie tylko powrót Johna Frusciante, ale i legendarnego producenta Ricka Rubina, który odpowiadał za brzmienie "I'm With You" z 2011 roku, czyli przedostatniego krążka ("The Gateaway" z 2016 r. wyprodukował Brian Burton). Red Hoci ogłosili też trasę koncertową po Europie w ikonicznym składzie, ale niestety na mapie zabrakło Polski. Ich najbliższe występy będą 15 czerwca w Budapeszcie (Węgry) i w Niemczech (5 lipca w Kolonii i 12 lipca w Hamburgu).

Premiera nowej płyty Red Hot Chili Peppers "Unlimited Love" już 1 kwietnia 2022 roku.

* Zdjęcie główne: kadr z teledysku Black Summer / Red Hot Chili Peppers

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA