REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Bob Marley i Johnny Cash na Netfliksie. Nowa seria dokumentalna ReMastered

Jeśli Netflix bierze się za dokument o muzyce, to z pewnością warto się nim zainteresować. Serwis ogłosił powstanie nowej ośmioodcinkowej serii ReMastered. Na tapecie znaleźli się m.in. Bob Marley czy Johnny Cash.

26.09.2018
11:43
ReMastered Netflix serial dokumentalny
REKLAMA
REKLAMA

Nie jest żadną tajemnicą, że Netflix potrafi przygotować świetne dokumenty. Kolejne filmy czy seriale udostępniane na platformie zyskują uznanie widzów i krytyków. Nie inaczej jest z tytułami poświęconymi muzyce. Ewolucja hip-hopu, What Happened, Miss Simone? czy dodany niedawno Quincy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Serwis idzie za ciosem i inwestuje w kolejne tytuły z tego podgatunku.

Do katalogu Netfliksa trafi antologia ReMastered.

W każdym odcinku seria skupi się na jakimś muzycznym fenomenie. Produkcja opowie m.in. o Bobie Marleyu, jednak jego twórczość nie będzie jedynym tematem odcinka. Twórcy przedstawią także represje, jakie stosowano wobec muzyków reggae na początku popularyzacji ruchu. Widzowie będą mogli posłuchać także o związkach CIA ze śmiercią legendarnego artysty.

Z kolei w epizodzie poświęconym Johnny’emu Cashowi poznamy kulisy jego wizyty w Białym Domu w 1972 r. Podczas spotkania z prezydentem Richardem Nixonem muzyk bardzo jasno wyraził swoje poglądy odnośnie polityki głowy państwa i wojny w Wietnamie, co odbiło się szerokim echem w całym kraju. Ponadto ReMastered przybliżą także widzom sylwetki Roberta Johnsona, Sama Cooke’a czy Jam Master Jaya.

Twórcami serii są bracia Jeff i Michael Zimbalist.

REKLAMA

Reżyserowie Dwóch Escobarów czy Pele. Narodziny legendy zaangażowali do współpracy ośmiu uznanych twórców. Wśród nich znaleźli się Kief Davidson (Gra o „białe złoto”), Barbara Kopple (Więzienie Oz) czy Brian Oakes (Jim). Każdy odpowiada za reżyserię innej odsłony ReMastered.

Ośmioodcinkowa seria zadebiutuje na Netfliksie 12 października. Wtedy na platformie będzie można obejrzeć część poświęconą Marleyowi. Kolejne epizody udostępniane będą w serwisie co miesiąc.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA