REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser „Jurassic World” tłumaczy zwiastun filmu scena po scenie

Pierwszy zwiastun filmu „Jurassic World” nie przeszedł bez echa. Zdaniem wielu fanów oryginalnego "Parku Jurajskiego" to najlepsze, co można napisać o tym trailerze. Ten wywołał naprawdę wiele kontrowersji oraz mnóstwo pytań. Na wiele z nich odpowiada sam reżyser - Colin Trevorrow – omawiając materiał filmowy slajd po slajdzie.

03.12.2014
9:14
jurassic world
REKLAMA
REKLAMA

To dokładnie ten sam świat i dokładnie ta sama wyspa co w „Jurassic Park” – jeżeli miałbym wskazać, co najbardziej podoba mi się w nadchodzącym filmie, to będzie to ciągłość uniwersum. Dokładnie ta sama wyspa co w pierwszym filmie Spielberga obudzi w starszych widzach wiele wspomnień. Jedno z nich widać już na zwiastunie – biały, zniszczony kask ochronny jednego z bohaterów filmu z 1993 roku. Aż dostałem ciarek. Pod względem chronologii akcja „Jurassic World” ma miejsce w 22 lata po pierwszym filmie z serii i 14 lat po „Jurassic Park III”. Widzowie wracają więc (tym razem łodzią) na wyspę Islar Nublar, z której uciekali wiele lat temu przed przerażającym Tyranozaurem oraz raptorami.

jurrasic world 6

Bramy do parku rozrywki faktycznie nie będzie w filmie – jak napisał wcześniej Jacek, w finalnej wersji superprodukcji zabraknie ikonicznej bramy, przez którą wjeżdża się do parku jurajskiego. Ta w nieco zmienionej wersji powstała jedynie na potrzeby zwiastuna. Wbrew powszechnie panującym opiniom, sam obiekt jest prawdziwy, rzeczywisty i namacalny. Jego otoczenie – już mniej. Sprytna sztuczka i chęć zagrania na sentymentach. Powstaje jedynak pytanie, czy w zwiastunach powinny znajdować się ujęcia, które na sto procent nie pojawią się w filmie? Moim zdaniem to fatalne rozwiązanie, które trzeba nagłaśniać oraz szeroko komentować.

jurrasic world 1

W filmie pojawi się król dinozaurów – zwiastun „Jurassic World” obfitował w wiele niespodziewanych scen i zdumiewających pomysłów. Zabrakło jednak tego, na co czekaliśmy chyba najbardziej – potężnego, masywnego króla dinozaurów. Reżyser obiecuje jednak, że tyranozaur pojawi się w filmie. Wciąż nieznana jest jednak jego rola. Show bezwzględnemu mięsożercy ukradnie bowiem dziwaczna hybryda, która powstała w pokaźnych laboratoriach firmy stojącej za parkiem jurajskim.

jurrasic world 2

Colin Trevorrow nie pije do Spielberga – na jednej z bardziej charakterystycznych scen olbrzymi morski potwór zjada rekina. W sieci bardzo szybko pojawiły się głosy, jakoby była to aluzja reżysera do Stevena Spielberga, który nakręcił przecież nie tylko pierwszą część „Parku Jurajskiego”, ale również niezapomniane „Szczęki”. Trevorrow tłumaczy, że nie to miał na myśli umieszczając w filmie rekina. Chodziło mu o ukazanie, jak miałki i niegroźny wydaje się dzisiejszy wodny drapieżnik z olbrzymim, przerażającym mozazaurem. No dobrze…

jurrasic world 5

Raptory NIE SĄ pieskami Chrisa Pratta – w moim przekonaniu najgorszą sceną całego zwiastuna był główny bohater jadący na motorze, w towarzystwie kilku raportów. Jego „eskorta” wyglądała na całkowicie niezainteresowaną łakomym kąskiem, co by nie napisać – odpowiednio wytresowaną. Reżyser „Jurassic World” dementuje domysły internautów, chociaż nie zaprzecza, ze głównego bohatera wiąże pewna wyjątkowa więź z drapieżnikami. Te nie są jednak wytresowanymi pieskami, a raczej bardzo groźną bronią, która działa jedynie w rękach najbardziej doświadczonych ludzi. Wolne żarty, to i tak wygląda niezwykle komicznie.

jurrasic world 7
REKLAMA

Zmodyfikowany genetycznie dinozaur będzie kluczowy dla filmu – oczywiście dało się to wywnioskować już z samego zwiastuna. Colin Trevorrow opisuje, że na wyspie mieści się nie tylko park rozrywki, ale również olbrzymi kompleks badawczy wyposażony w niesamowicie nowoczesną technologię. Na czele sztabu naukowców stanie doktor Henry Wu. Co ciekawe, postać grana przez B.D. Wonga będzie jedyną pochodzącą ze „starej obsady” oryginalnej superprodukcji. Powstający w laboratoriach, zmodyfikowany genetycznie dinozaur ma być główną atrakcją parku. Nie trzeba uchodzić za geniusza aby odkryć, że coś pójdzie nie tak. Widok zmodyfikowanej bestii to póki co najpilniej skrywana tajemnica całej produkcji.

jurrasic world 3
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA