REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Rick i Morty powracają w stylu schwifty. Mamy zwiastun i datę premiery 5. sezonu

Nie ma drugiego serialu animowanego dla geeków, który w ostatnim czasie miałby tak wielki i błyskawiczny wpływ na mainstream. Koszulki „Ricka i Morty'ego” możemy kupić nawet w tanich polskich sieciówkach. Wkrótce spodziewajmy się kolejnego zalewu memów i franczyzy. Stacja Adult Swim pokazała zwiastun 5. sezonu.

30.03.2021
15:46
Kiedy premiera 5 sezonu Ricka i Morty'ego? Jest nowy zwiastun serialu
REKLAMA
REKLAMA

„Rick i Morty” to serial animowany dla starszej widowni (dzieci i tak, by nie zrozumiały wszystkich niuansów) stworzony przez Justina Roilanda i Dana Harmona. Początkowo miał być parodią „Powrotu do przyszłości”, ale stał się czymś więcej. Dla niektórych widzów tytułowy Rick Sanchez stał się idolem, choć to wciąż zapijaczony geniusz-socjopata, który wplątuje swojego biednego wnuczka w masę szalenie niebezpiecznych przygód.

To, że nowa seria powstanie, wiedzieliśmy od dłuższego czasu. W lipcu zeszłego roku pojawiła się zajawka, ale tamtego czasu panowała głównie cisza i przecieki o powstaniu kolejnych sezonów. W końcu doczekaliśmy się konkretów, ale i tak fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Nowe odcinki pojawią się na Adult Swim dopiero w czerwcu. Więc na polskim Netfliksie wylądują później. Tak przynajmniej było z 4. sezonem, który zakończył się w maju zeszłego roku.

Pierwsze dwa sezony mistrzowsko mieszały astrofizykę, motywy z popkultury i czarny humor, a przy tym pozostawały błyskotliwą satyrą na otaczająca nas rzeczywistość. Z kolejnymi odcinkami poziom nieco spadał. Zwiastun 5. sezonu powinien zadowolić fanów, bo znajdziemy w nim wszystko to, do czego serial nas przyzwyczaił (oby powróciła też międzywymiarowa kablówka!), ale trudno na razie wyrokować o tym, czy będzie wtórny. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy będą bardziej kreatywni niż w 4. sezonie, który okazał się przeciętny i lekko wyhamował zainteresowanie przebojową kreskówką dla dorosłych.

REKLAMA

Premiera 5. sezonu serialu „Rick i Morty” 20 czerwca na Adult Swim. Cztery sezony serialu obejrzycie na Netfliksie.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA