REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Rick i Morty kończą z długimi przerwami. Nowe sezony serialu będą pojawiać się znacznie szybciej

Też czekacie, aż Rick i Morty powrócą w nowych odcinkach? Niestety, na premierowe epizody trzeba będzie poczekać, ale twórcy dają nam mały powód do uśmiechu. Współtwórca serialu Justin Roiland zapowiedział, że pomiędzy następnymi sezonami nie będzie już tak długich przerw.

19.06.2018
22:01
Rick i Morty
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec 3. sezonu serialu Pan Kupka z Pupki mówił, że na kolejną odsłonę przyjdzie czekać tak długo, że on sam może mieć długą białą brodę Mikołaja. Pewnie wszyscy wzięli to za autoironię twórców, bo ostatnia seria ujrzała światło dzienne dwa lata po premierze drugiej. Jednak na początku tego roku Ryan Ridley, scenarzysta i producent serialu, poinformował, że 4. sezon pojawi się najwcześniej pod koniec 2019 r.

To znacząco ostudziło zapał fanów produkcji. W dodatku Adult Swim wówczas nie zamówiło jeszcze następnej serii, co stawiało Ricka i Morty’ego pod znakiem zapytania. I to pomimo, że Dan Harmon miał wiele nowych pomysłów, z których część zdołał przelać na papier.

Na szczęście studio zamówiło kolejne odcinki serialu.

I trzeba przyznać, że Adult Swim zaszalał, bo w maju ogłoszono, że powstanie jeszcze 70 odcinków. Biorąc pod uwagę fakt, że poprzednie odsłony składały się z 10 lub 11 epizodów, to można spodziewać się siedmiu następnych sezonów produkcji.

Rick i Morty nowe sezony class="wp-image-174151"

Już wówczas można było rozpoczynać świętowanie, a teraz te dobre wieści zostają wzbogacone o kolejną świetną informację. Justin Roiland w rozmowie z Polygon przyznał, że taki kontrakt daje im poczucie bezpieczeństwa i pozytywnie wpłynie na ich pracę.  Wspomniał także, że choć w zespole panuje dobra atmosfera, to twórcy nie chcą zepsuć niczego poprzez zbyt szybkie tempo pisania nowych odcinków. Roiland dodał za to:

„(…) Nie będziemy już mieć tych długich przerw, tych przepaści między sezonami. Rozplanujemy okresy wakacyjne, by utrzymać tę maszynę w ruchu”.

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie nowy Rick i Morty co roku brzmi wspaniale.

REKLAMA

Przygody ekscentrycznego naukowca i jego wnuka to jeden z najpopularniejszych tytułów współczesnej telewizji, który trudno porównywać z jakąkolwiek inną produkcją. Oby tylko następne serie utrzymały poziom dotychczasowych. O to jednak nie trzeba zbytnio się martwić, bo popkultura wciąż dostarcza kolejnych wydarzeń, które twórcy mogą sparodiować w takiej czy innej formie.

Rick i Morty dostępni są Netfliksie. Emisję serialu od piątku rozpocznie także stacja Comedy Central Family.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA