REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Rick i Morty: na 4. sezon trzeba będzie jeszcze długo poczekać

Do tej pory na każdą kontynuację zwariowanych przygód Ricka i Morty’ego trzeba było czekać mniej więcej półtora roku. Jednak tym razem nowe odcinki serialu zobaczymy jeszcze później. 

04.01.2018
9:33
Rick i Morty - sezon 4
REKLAMA
REKLAMA

W scenie po napisach końcowych finału trzeciego sezonu widzimy przyjaciela Ricka, który nie pojawił się przez całą serię. Bohater informuje, że w czasie między drugą a trzecią odsłoną ukończył studia, ożenił się i został ojcem. Zapowiada także, że na następne odcinki trzeba będzie długo poczekać. Tak długo, że on sam może mieć długą białą brodę Mikołaja i kilku wnuków.

Raczej nikt nie bał na poważnie słów Pana Kupki z Pupki. Aż do teraz.

Według Ryana Ridleya, scenarzysty i producenta serialu, kierownictwo nie zaczęło jeszcze prac nad czwartym sezonem produkcji. Co więcej, odpowiedzialna za serial wytwórnia Adult Swim oficjalnie nie zamówiła nawet kontynuacji serialu. Ridley wątpi jednak, by Rick i Morty miał się skończyć na trzeciej serii. W rozmowie z Detroit Cast stwierdził:

(…) Oni się z tym nie spieszą. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego nikt – Dan, Justin (Harmon i Roiland, twórcy serialu) i Adult Swim – nie weźmie się do cholery w garść i nie zrobią serialu szybko. Po prostu tego nie łapię. Dla mnie to nie ma sensu. Ale jestem pewien, że mają swoje powody. (…)

RIck i Morty - 4 sezon class="wp-image-121708"

Ridley dodał ponadto:

(…) Wiem, jak długo zajmuje napisanie serialu, nie mówiąc już o stworzeniu animacji. Będę zaskoczony, jeśli czwarty sezon ukaże się szybciej niż pod koniec 2019 roku, i to raczej pod koniec. (…)

REKLAMA

Jeśli scenarzysta ma rację, oznacza to niemal dwa lata przerwy między kolejnymi odcinkami Ricka i Morty’ego.

Na pocieszenie można jednak przywołać słowa Dana Harmona, który w wywiadzie z Entertainment Weekly przyznał, że ma już sporo pomysłów na nowe przygody animowanych bohaterów. Niektóre zostały już przelane na papier.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA