REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Rick i Morty” zmieniają barwy. 5. sezonu nie zobaczymy na Netfliksie

Poniedziałki nie zawsze muszą być kompletnie złe. Na 5. sezon „Ricka i Morty'ego nie będziemy musieli czekać tak długo jak na pozostałe. Pierwszy odcinek nowej serii zobaczymy już dzień po premierze w Stanach. Nie trafi jednak na Netfliksa, jak to było do tej pory, lecz na HBO GO.

26.04.2021
16:03
rick i morty 5 sezon hbo go
REKLAMA

„Rick i Morty” to jeden z najlepiej ocenianych seriali w historii – zarówno przez widzów (8,7/10 na Filmwebie i aż 9,2/10 na IMDb), jak i krytyków. Został stworzony przez Justina Roilanda (który podkłada też głos pod obu głównych bohaterów) i Dana Harmona („Community”) jako parodia „Powrotu do przyszłości”, ale przeistoczył się w popkulturowy fenomen.

REKLAMA

Animację zaczęły oglądać osoby, które do tej pory stroniły od tego typu produkcji, a gadżety z bohaterami możemy kupić dosłownie wszędzie – od targowisk po tanie polskie sieciówki odzieżowe.

Tytułowymi bohaterami serialu są Rick Sanchez – wiecznie pijany, genialny naukowiec-socjopata i jego nastoletni wnuk, poczciwy Morty Smith. Razem wplątują się w szalone przygody i łamią wszelkie konwencje i konwenanse.

Serial w ko(s)miczny sposób przenosi zagadnienia z astrofizyki na popkulturowy grunt, będąc przy okazji doskonałą satyrą na współczesność - bez żadnych tematów tabu. Niektóre odcinki (międzywymiarowa kablówka), teksty („Show me what you got!”) i bohaterowie (Pickle Rick) stały się już kultowe.

4. sezon „Ricka i Morty'ego” pojawił się na Netfliksie w czerwcu zeszłego roku. Miesiąc po emisji ostatniego odcinka na Adult Swim. W polskiej wersji serwisu są w tym momencie dostępne wszystkie cztery sezony. Póki co nie wiemy, czy to się kiedyś nie zmieni. Jesteśmy za to pewni, że 5. sezon będzie w Polsce dostępny tylko na HBO GO – platforma pokaże go na wyłączność.

Jeszcze nie dawno pisaliśmy z zazdrością o amerykańskiej premierze, tymczasem Polacy dostaną ją zaledwie jeden dzień później.

5. sezon „Ricka i Morty'ego” zadebiutuje na HBO GO 21 czerwca.

REKLAMA

Również 21 czerwca do serwisu dołączą pozostałe sezony animacji. Na dzień wcześniej został z kolei zaplanowany „Rick and Morty Day”. Akcja będzie podobna do rocznicowego wydarzenia związanego z „Grą o Tron”. Fani serialu dostaną dostęp do materiałów zakulisowych i zapowiedzi, a w social mediach będą na nich czekały liczne niespodzianki.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA