REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W byciu nietoperzem ma już doświadczenie. Robert Pattinson został wybrany do roli Batmana

Już wiadomo, kto stał się spadkobiercą roli po Benie Afflecku. Nowym Mścicielem z Gotham stał się były wampir z serii „Zmierzch”, czyli Robert Pattinson.

31.05.2019
18:22
robert pattinson the batman
REKLAMA
REKLAMA

Studio Warner Bros. odpowiedzialne za projekt potwierdziło angaż aktora. Nadchodzący superbohaterski obraz zostanie wyreżyserowany przez Matta Reevesa i trafi do kin 25 czerwca 2021 roku.

Reeves był zwolennikiem wyboru Pattinsona do tej roli, ale studio było rozdarte między nim a Nicholasem Houltem. Nic dziwnego, bo to duża decyzja dotycząca filmowego uniwersum DC.

Mając już główną gwiazdę, pozostaje tylko rozpocząć zdjęcia.

Plan miał ruszyć jeszcze w 2019 roku, ale niedawne doniesienia głosiły, że Reeves poprawia jeszcze scenariusz dzieła, zatem może dojść do lekkiego opóźnienia, nim padnie pierwszy klaps. Według niepotwierdzonych informacji akcja „The Batman” będzie osadzona w latach 90. Film pomyślany jest jako historia detektywistyczna, z której dowiemy się, dlaczego Batman jest w komiksach nazywany najwspanialszym detektywem świata.

Twórca zapowiedział też, że na ekranie mamy zobaczyć całą plejadę złoczyńców z Gotham. Jednym ze zbirów ma być Pingwin, ma się też pojawić Selina Kyle, lepiej znana jako Kobieta-Kot.

Przypominamy, że początkowo reżyserem, scenarzystą, producentem i gwiazdą filmu miał być Ben Affleck. Zrezygnował on jednak z tego zadania przygnieciony nadmiarem obowiązków związanych z posiadaniem tak wielu stanowisk przy jednym projekcie. Mówił też o tym, że nie mógł dopasować się do wizji, którą mu zaproponowano.

Pattinson wydaje się być dobrym wyborem na nowego Batmana.

REKLAMA

Jeżeli ktoś kojarzy aktora przede wszystkim z roli Edwarda Cullena ze „Zmierzchu”, to powinien przyjrzeć się jego późniejszym dokonaniom. Wśród nich znaleźć można sporo udanych kreacji, jak na przykład ta w wyświetlanym w Cannes „Good Time” czy w „Zaginionym mieście Z”. Ponadto podczas ostatniej edycji festiwalu na Lazurowym Wybrzeżu pokazano nowy obraz Roberta Eggersa („Czarownica”), w którym Pattinson zagrał jedną z głównych ról. „Latarnia”, bo o tym filmie mowa, zebrała szereg pochlebnych recenzji, w których uwagę zwracano na niesamowite kreacje Willem Dafoe i właśnie Pattinsona.

„The Batman” w kinach w czerwcu 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA