REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Stallone pracuje nad prequelem „Rocky'ego”. Gwiazdorowi marzy się serial o początkach boksera

Rocky Balboa to jeden z najważniejszych bohaterów w karierze Sylvestra Stallone'a. Aktor planuje poszerzyć historię kultowego boksera o specjalny prequel. Prace nad treatmentem serialu już trwają, czym były gwiazdor kina akcji pochwalił się na swoim Instagramie.

30.03.2021
11:04
Rocky: Sylvester Stallone pracuje nad serialowym prequelem swojego hitu
REKLAMA
REKLAMA

W marcu fani serii „Rocky” i „Creed” niespodziewanie otrzymali sporo nowych informacji na temat przyszłych projektów powiązanych z tym światem. Najpierw media poinformowały o dacie premiery i osobie reżysera filmu „Creed III” (za kamerą usiądzie Michael B. Jordan wcielający się w tytułowego bohatera), a teraz doszły do tego wieści o nowej idei Sylvestra Stallone'a. Aktorowi znanemu z takich filmów jak „Rambo: Pierwsza krew” i „Niezniszczalni” zamarzył się prequel „Rocky'ego”.

Film z 1976 roku początkowo wcale nie zapowiadał się na olbrzymi hit i mało kto wyobrażał sobie, że doczeka się kilku sequeli (tekst przypominający wszystkie części obu serii znajdziecie TUTAJ). W większości zresztą całkiem udanych. Ale czy podobny fabularny potencjał kryje się również we wczesnych latach życia Rocky'ego Balboy? Można mieć pewne wątpliwości.

Rocky” dostanie własny serial? Sylvester Stallone pracuje nad treatmentem prequela.

Filmowiec pochwalił się pomysłem na swoim Instagramie, gdzie zamieścił też pierwszą stronę dokumentu. Według Stallone'a idealny prequel „Rocky'ego” byłby dziesięcioodcinkowym serialem liczącym więcej niż jeden sezon. Tylko w ten sposób można by pokazać młode wersje znanych nam bohaterów w pełnej krasie. Na temat fabuły prequela nie wiadomo na razie zbyt dużo, ale z opublikowanego fragmentu treatmentu można wyczytać, że jego akcja przypadłaby na lata 60.

REKLAMA

Wśród wymienionych przez Stallone'a tematów, które podjąć miałby serial, znajdziemy zimną wojnę, seksualną rewolucję, lądowanie na Księżycu, ruch hipisowski i nową lewicę, a także walkę o prawa Afroamerykanów. Projekt na razie znajduje się na bardzo wczesnym etapie powstawania i nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do skutku. Sylvester Stallone będzie zapewne w najbliższych tygodniach i miesiącach negocjować z serwisami streamingowymi i dowie się, czy któryś z nich wykazuje zainteresowanie młodym Rockym Balboą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA