REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Ród smoka" to hit, a HBO rezygnuje ze spin-offów "Gry o tron". Tak, dobrze czytacie

Warner Bros. Discovery wycofuje się ze spin-offów "Gry o tron"? Chociaż biorąc pod uwagę popularność "Rodu smoka", wydaje się to nieprawdopodobne, to wiele wskazuje na to, że tak właśnie się dzieje. Dwa tytuły zniknęły bowiem z listy rozwijanych projektów przez firmę, która miała za nie odpowiadać.

25.10.2022
18:08
ród smoka gra o tron hbo
REKLAMA

"Ród smoka" okazał się - zgodnie z oczekiwaniami - hitem HBO. Dość powiedzieć, że żaden tytuł od czasu zakończenia "Gry o tron" nie może pochwalić się tak popularnym finałem. Można by więc oczekiwać dynamicznego rozwoju serialowego uniwersum zaczerpniętego z prozy George'a R.R. Martina. Dlaczego więc dwa spin-offy oryginalnej produkcji prawdopodobnie zostały właśnie skasowane?

HBO już dawno temu zapowiedziało mnóstwo spin-offów "Gry o tron". Za wszystkie miała odpowiadać firma produkcyjna, która dała nam zarówno adaptację "Pieśni lodu i ognia", jak i "Ród smoka". I chociaż w międzyczasie z kilku tytułów zrezygnowano, na stronie Startling, Inc. wciąż parę produkcji widniało.

REKLAMA

HBO rezygnuje ze spin-offów Gry o tron?

Na stronie Startling, Inc. w sekcji "w rozwoju" (in develompment) w tym momencie znajduje się tylko "Dunk & Egg" na podstawie "Tales of Dunk & Egg" i sztuka "Harrenhal, A Song of Ice and Fire". Zniknął z niej więc serial "Sea Snake/Nine Voyages" o młodości Corlysa Velaryona i "Ten Thousand Ships" o losach księżniczki Nymerii - przywódczyni Rhoynarów.

REKLAMA
Ród smoka - HBO - Gra o tron

Być może Warner Bros. Discovery zamiast wymienionych tytułów, które zniknęły z listy firmy producenckiej, zechce zrealizować inne spin offy "Gry o tron". Jednakże warto zauważyć, że firma nie słynie ostatnio z logicznych decyzji.

Pod wodzą Davida Zaslava skasowała bowiem praktycznie gotową "Batgirl", a potem ogłosiła, że zamierza budować kinowe uniwersum superbohaterów DC na wzór MCU (tak, dopiero przed chwilą się obudzili). Niczego nie możemy być pewni i biorąc pod uwagę popularność "Rodu smoka" istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie jesteśmy świadkami - cytując klasyka - ucinania kurze złotych jaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA