REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Piraci rozstrzygnęli najważniejszy pojedynek tego roku. Ten serial fantasy pobierają najczęściej

"Ród smoka" kontra "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" - który serial jest lepszy? Każdy fan fantasy sam musi odpowiedzieć sobie na to pytanie. Jednakże statystyki nielegalnych pobrań z torrentów jasno wskazują zwycięzcę tego pojedynku.

27.09.2022
9:43
ród smoka władca pierścieni torrent
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Dzięki torrentom w końcu możemy porównać popularność "Rodu smoka" i "Pierścieni Władzy". Twórcy obu seriali nie chcieli, aby patrzeć na nie jak na konkurentów. George R.R. Martin mówił już jak to jest ciekawy produkcji Amazon Prime Video (chociaż kciuki mocniej trzyma za prequel "Gry o tron"), a showrunnerzy "Władcy Pierścieni" uznali, że tytuły te są skierowane do różnych widzów. Ich premiery były jednak zbyt blisko siebie, żeby fani nie uznali tego za starcie popkulturowych gigantów.

Oba seriale minęły już półmetek i oglądający je widzowie zapewne mają swoich faworytów. Jest to jednak sprawa subiektywna, bo w tym wypadku liczby niewiele mogą nam powiedzieć. Według danych HBO odcinki "Rodu smoka" przyciągają średnio 29 mln widzów. Amazon nie podaje regularnych statystyk i zdradził jedynie, że "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy" premierowo przyciągnęła uwagę 25 mln użytkowników.

REKLAMA

Ród smoka vs. Władca Pierścieni - który serial jest najchętniej piracony?

W rozstrzygnięciu pojedynku postanowił pomóc portal TorrentFreak. Jego redaktor sprawdził dane pobrań z BitTorrent z ostatnich dwóch tygodni (7-21 września). Jak się okazuje, piratami rządzą stare przyzwyczajenia. "Ród smoka" jest bowiem zdecydowanie częściej pobierany niż "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy".

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Torrent - Amazon Prime Video

W ciągu dwóch tygodni prequel "Gry o tron" użytkownicy BitTorrent ściągnęli ponad dziewięć mln razy. "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" cieszyły się niemal dwa razy mniejszą popularnością, bo zostały w tym czasie pobrane około 5 mln razy.

Żeby zwycięstwo "Rodu smoka" było jeszcze bardziej miażdżące, wypada zaznaczyć, że w szczytowym momencie bywa on ściągany przez 1,4 mln użytkowników jednocześnie. W przypadku "Pierścieni Władzy" liczba pobrań w tym samym momencie sięga maksymalnie 650 tys.

Ród smoka najczęściej pobieranym serialem 2022 roku?

Nielegalne pobieranie "Rodu smoka" najpopularniejsze jest w Rosji. To logiczne. Ze względu na sankcje nałożone na kraj z powodu inwazji na Ukrainę, nie ma tam legalnej możliwości obejrzenia prequela "Gry o tron". W dalszej kolejności po serial najchętniej sięgają użytkownicy BitTorrent z Brazylii, a potem - z USA. TOP 10 krajów, w których najczęściej ściągany jest ten tytuł, prezentuje się następująco:

 • Rosja
 • Brazylia
 • USA
 • Indie
 • Wielka Brytania
 • RPA
 • Chiny
 • Filipiny
 • Australia
 • Francja
REKLAMA
Ród smoka - Torrenty - HBO Max

W poniedziałki, kiedy to debiutują jego odcinki, "Ród smoka" stanowi 10 proc. pobrań wszystkich filmów i seriali. Oznacza to, że fani musieli czekać do prequela "Gry o tron", aby znaleźć produkcję, która wypełni pustkę po... "Grze o tron". Adaptacja "Pieśni lodu i ognia" George'a R.R. Martina przez wiele lat była bowiem najchętniej piraconym tytułem. W tym roku tytuł ten najprawdopodobniej zdobędzie nowy serial HBO.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA