REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Ród Smoka" w pełnej krasie. HBO pokazało zwiastun i nowe plakaty spin-offa "Gry o tron"

"Ród Smoka" to spin-off "Gry o tron", który rozgrywa się ponad 160 lat przed wydarzeniami z głównej serii oraz "Pieśni lodu i ognia". Dlatego nie spotkamy tu żadnej ze znanych nam postaci. Zamiast tego będziemy śledzić losy zupełnie innej grupy bohaterów. HBO pochwaliło się właśnie przedstawiającymi ich plakatami. Mamy też nowy zwiastun.

05.05.2022
17:38
ród smoka zwiastun plakaty hbo max serial gra o tron
REKLAMA

Wyczekiwana od dawna premiera "Rodu Smoka" na HBO Max jest już coraz bliżej, dlatego poznajemy kolejne szczegóły na temat produkcji i otrzymujemy więcej związanych z nią materiałów. Od pewnego czasu wiadomo choćby, że "Ród Smoka" kosztował nieco więcej niż najdroższy w historii stacji 8. sezon "Gry o tron". Można się spodziewać, że w nadchodzących tygodniach poznamy jeszcze więcej zakulisowych szczegółów i może nawet zobaczymy pełnoprawny zwiastun spin-offa.

Czemu "pełnoprawny"? Bo na razie musimy zadowolić się opublikowanym właśnie przez HBO teaserem i plakatami przedstawiającymi najważniejsze postaci z "Rodu Smoka". Do mediów społecznościowych trafiło ich łącznie dziewięć, a na każdym prezentuje się inna osoba, która odegra istotną rolę w nadchodzącym Tańcu Smoków. Na liście znajdziemy czwórkę Targaryenów, ojca i córkę z rodu Hightowerów, lorda Corlysa Velaryona, należącego do Gwardii Królewskiej ser Cristona Cole'a, a także tajemniczą powierniczkę Daemona Targaryena o imieniu Mysaria.

REKLAMA

Ród Smoka - zwiastun i plakaty. Czy ci bohaterowie dorównają popularnościom ulubieńcom z "Gry o tron"?

"Gra o tron" doczekała się na przestrzeni lat mnóstwa postaci, które zrobiły wielkie wrażenie na widzach. Czasem pozytywne, czasem negatywne, często niejednoznaczne, ale zawsze wyraźne i długotrwałe. Jon Snow, Arya Stark, Tywin Lannister, Tyrion Lannister, Brienne z Tarthu, Daenerys Targaryen... Ta lista mogła by się ciągnąć jeszcze długo i długo. Otwartym pozostaje pytanie, czy Rhaenyra Targaryen, Viserys Targaryen, Alicent Hightower i inni ważni gracze "Rodu Smoku" pozostawią po sobie równie mocne wrażenie.

REKLAMA

Na to nie sposób jeszcze odpowiedzieć, ale za to wiemy coraz więcej o fabule spin-offu. Najnowszy zwiastun potwierdza kilka obecnych już od jakiegoś czasu podejrzeń. Serial rozpocznie się we wcześniejszych latach panowania Viserysa Targaryena, gdy ten wskazał na swoją następczynię młodą księżniczkę Rhaenyrę. W trailerze obserwujemy, jak ważni lordowie Westeros składają przysięgę na wierność przyszłej królowej. Problem w tym, że później pojawi się inny pretendent do korony, czyli pierworodny syn króla z drugiego małżeństwa z Alicent Hightower. Po śmierci Viserysa nadejdzie więc czas krwi i ognia - Taniec Smoków.

"Ród Smoka" zadebiutuje na HBO Max 21 sierpnia. W Polsce premiera serialu (na kanale HBO i na VOD) odbędzie się dzień później.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA