REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Nie tylko "Wednesday". Gdzie obejrzeć filmy i seriale o "Rodzinie Addamsów"?

"Rodzina Addamsów" ma swój czas. Nową popularność niewątpliwie dał jej serial "Wednesday" na Netfliksie, opowiadający o przygodach córki Motricii i Gomeza Addamsów - Wednesday. Wciąż jednak można też oglądać w sieci poprzednie części historii upiornej rodzinki. Gdzie zobaczyć różne odsłony "Rodziny Addamsów"?

12.12.2022
10:30
Rodzina Addamsów
REKLAMA

"Rodzina Addamsów" na przestrzeni lat doczekała się filmów, seriali oraz animacji. Perypetie rodzinki masochistów i sadystów trafiły też do teatru. Spektakl-musical wystawiany był m.in. na Broadwayu, a ostatnio w Polsce, przez lokalny sopocki teatr. "Rodzina Addamsów" mimo że powstała w latach 60. to przeżywa teraz drugą młodość, dzięki serialowi "Wednesday" na Netfliksie. Tymczasem w sieci wciąż można oglądać poprzednie wersje "Rodziny Addamsów". Sprawdźcie, gdzie.

REKLAMA

Gdzie zobaczyć poprzednie wersje "Rodziny Addamsów"?

  • "Rodzina Addamsów", film z 1991 roku. To amerykański film z 91 roku, wyreżyserowany przez Barry'ego Sonnenfelda, który był jego filmowym debiutem. Produkcja powstała na podstawie komiksu Charlesa Addamsa, publikowanego w tygodniku "The New Yorker w latach 1938-1988 oraz serialu telewizyjnego o takim samym tytule. W rolach głównych wystąpili m.in. Anjelica Huston, Raul Julia oraz Christopher Lloyd. W Polsce "Rodzinę Addamsów" z wczesnych lat 90. można obejrzeć w serwisie Chilli oraz Canal+.
"Rodzina Addamsów" z 91 roku
  • "Rodzina Addamsów 2", film z 1993 roku Druga ekranizacja popularnego komiksu Addamsa, będąca sequelem filmu z 91 roku. W 1994 roku film został nominowany do Oscara w kategorii "najlepsza scenografia". W drugiej odsłonie przygód ekscentrycznej rodzinki na świat przychodzi trzeci potomek Addamsów - Pubert. Chłopiec charakteryzuje się intrygującym uśmiechem, ekstremalną bladością cery i odziedziczonym po ojcu szykownym wąsikiem. Narodziny Puberta wywołują gniew starszego rodzeństwa. Wednesday i Pugsley postanawiają pozbyć się brata, bowiem według rodzinnej tradycji narodziny kolejnego potomka oznaczają śmierć jednego z poprzednich. Drugą odsłonę "Rodziny Addamsów" można obejrzeć w serwisie Chilli, itunes.apple.com oraz rakuten.tv.
"Rodzina Addamsów" z 93 roku

"Rodzina Addamsów" w animowanej wersji

  • "Rodzina Addamsów", film animowany z 2019 roku A może macie ochotę zobaczyć przygody osobliwej rodzinki we współczesnych czasach, w wersji animowanej? Jeśli tak, to sięgnijcie po film z 2019 roku. Obraz wyreżyserował Conrad Vernon i Greg Tiernan. Gomez i Morticia Addamsowie wraz z dziećmi Pugsleyem i Wednesday oraz pozostałymi członkami klanu po przeprowadzce do New Jersey muszą stawić czoło wyzwaniom XXI wieku oraz wścibskiej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler, która zajmuje się dekoracją wnętrz. Kobieta chce przemienić okolicę w rodzaj parku tematycznego. Współczesną, filmową wersję "Rodziny Addamsów" można obejrzeć itunes.apple.com, a także na rakuten.tv oraz Canal +
"Rodzina Addamsów" w animowanej wersji z 2019 roku
  • "Rodzina Addamsów 2", film animowany z 2021 roku Rodzinę Addamsów świetnie się też ogląda w animowanej wersji z 2021 roku. U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Animowaną wersję Addamsów można oglądać w serwisie Chilli, a także HBO Max, itunes.apple.com, rakuten. tv oraz Canal+.
REKLAMA
  • "Wednesday", serial z 2022 roku Najmłodsza, ale zarazem najbardziej hitowa wersja "Rodziny Addamsów". Serial Netfliksa skupia się przede wszystkim na losach córki Addamsów - Wednesday, w tej roli Jenna Ortega. Makabrycznie bystra i sarkastyczna Wednesday Addams prowadzi śledztwo w sprawie serii zabójstw, przysparzając sobie nowych przyjaciół i wrogów, w Akademii Nevermore. "Wednesday" można oczywiście oglądać na Netfliksie.
"Wednesday"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA