REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Znamy szczegóły filmowej „Rodziny Soprano”. Na ekranie pojawi się młody Tony Soprano

Studio New Line Cinema szykuje pełnometrażowy prequel serialu „Rodzina Soprano”. To już wiadomo od pewnego czasu. Teraz jednak twórca wyjawił, kogo zobaczymy na ekranie.

08.01.2019
20:07
The Many Saints of Newark
REKLAMA
REKLAMA

„The Many Saints of Newark”, bo tak nazywa się projekt, zostanie zrealizowane przez Alana Taylora odpowiedzialnego za część odcinków oryginalnej serii. Całość rozgrywać się będzie na kilka dekad przed wydarzeniami z serialu HBO, a dokładniej w latach 60. Miejscem akcji ustanowiono tytułowe Newark targane zamieszkami, które podzieliły społeczność Włochów i Afroamerykanów.

David Chase, główny umysł odpowiedzialny za oryginalną „Rodzinę Soprano”, udzielił wywiadu portalu Deadline, w którym przybliżył kilka faktów na temat nadchodzącej produkcji.

Interesowało mnie Newark i tamtejsze życie. Jeździłem tam w każdą sobotę wieczorem na kolację z moimi dziadkami. Jednak najbardziej intrygowało mnie dzieciństwo Tony'ego. Zainteresowało mnie odkrywanie go. Film zmierzy się z problemem napięć pomiędzy czarną społecznością a białymi. Tony Soprano będzie tego częścią, ale jako dziecko.

Chase nie był od początku przekonany do idei stworzenia filmu. Pojawiły się jednak czynniki, które go do tego ostatecznie skusiły:

Byłem temu przeciwny przez bardzo długi czas i do teraz mam pewne obawy. Jednak z Newark pochodzą moi rodzice, tam też zaczęły się wszystkie zamieszki, więc temat mnie pociągał. Mieszkałem w tamtym czasie na przedmieściach New Jersey, a moja dziewczyna pracowała w śródmieściu Newark. Zacząłem myśleć o wydarzeniach dotyczących zamieszek i zorganizowanej przestępczości. Zachciałem połączyć te dwa elementy.

Dokładna data premiery filmowej „Rodziny Soprano” nie jest jeszcze znana. Wiemy za to, że główną rolę zagra Alessandro Nivola.

Zagra on Richarda „Dickiego” Moltisantiego, ojca Christophera. Wymieniony bohater był wspominany w serialu, ale nie mieliśmy okazji zobaczyć go na ekranie. Na ekranie ujrzymy także ojca Tony'ego, Johnny'ego Boya, i jego brata Juniora. Poznamy ich w latach ich świetności, gdy pracowali dla Dominica DiMeo, bossa rodziny DiMeo. Aldo Moltisanti będzie zaś zupełnie nową postacią w produkcji.

REKLAMA

Zdjęcia do „The Many Saints of Newark” mają ruszyć w tym roku. Film zobaczymy prawdopodobnie w 2020 roku, ale nie jest to oficjalna informacja.

Oryginalną „Rodzinę Soprano” obejrzycie na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA