REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale

Prequel Rodziny Soprano w końcu ma twórcę. Za kamerą stanie reżyser filmu Thor: Mroczny świat i Gry o tron

Pierwsze doniesienia na temat The Many Saints of Newark, czyli filmowego prequelu Rodziny Soprano pojawiły się w marcu. New Line Cinema wykupiło wtedy prawa do scenariusza od pomysłodawcy serialu, Davida Chase'a. To niejedyna postać znana fanom serialu HBO, która pomoże przy tworzeniu prequela. Reżyserem produkcji został Alan Taylor.

04.07.2018
22:30
Rodzina Soprano: prequel serialu stworzy reżyser filmu Thor: Mroczny świat
REKLAMA
REKLAMA

Rodzina Soprano to najważniejszy obok Prawa ulicy i Miasteczka Twin Peaks przykład pierwszej fali ambitnych produkcji telewizyjnych. Dzieło Davida Chase'a i HBO nie tylko pokazało, że na małym ekranie można przedstawić pasjonującą opowieść, ale też otworzyło drzwi przed kolejnymi tego typu produkcjami. Choćby pod względem finansowym, ponieważ podobne projekty przed Rodziną Soprano szybko traciły widzów.

Bohaterami filmu będą członkowie mafijnej rodziny w młodości.

Twórcy serialu nieraz podejmowali tematy tabu i wątki wcześniej zarezerwowane wyłącznie dla produkcji kinowych. Trudnych tematów nie zabraknie również w filmie The Many Saints of Newark, który ma być umiejscowiony w środku brutalnych zamieszek i konfliktu między włoskimi i afroamerykańskimi mieszkańcami miasteczka.

Jak podaje portal The Wrap, fani serialu nie muszą obawiać się o zachowanie atmosfery oryginału. Oprócz Chase'a pieczę nad serialem sprawują także inne osoby pracujące przy Rodzinie Soprano, jak scenarzysta Lawrence Konner czy reżyser Alan Taylor. Ten ostatni znany był do tej pory głównie jako reżyser telewizyjny.

Na jego koncie są odcinki Gry o tron, Zakazanego imperium, Mad Men i Zagubionych. Wyreżyserował też filmy Thor: Mroczny świat i Terminator: Genisys.

 class="wp-image-179038"
REKLAMA

Serialowy dorobek Taylora robi wrażenie. Jego dwie ostatnie próby zmierzenia się z pełnometrażowym filmem trudno jednak uznać za udane. Z drugiej strony w obu przypadkach chodziło o wielkie blockbustery, w których fabuła musi ściśle podlegać wymaganiom wytwórni. Taylor wyraźnie nie czuł się w tym układzie zbyt dobrze. The Many Saints of Newark będzie dla niego okazją, by wrócić do świata, który czuł najlepiej.

Na ten moment nie znamy członków obsady i terminu premiery prequela. Rodzina Soprano jest dostępna na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA