REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. Seriale /
 4. Dzieje się

„365 dni” i „Dom z papieru” - wiemy, czego Polacy szukali najczęściej w sieci w 2020 roku

Google zaprezentowało swoje zestawienie „Rok w wyszukiwarce”, dzięki któremu wiemy, jakie hasła i tematy cieszyły się największą popularnością zarówno na świecie, jak i w Polsce. 

09.12.2020
9:02
google rok 2020 w wyszukiwarce
REKLAMA
REKLAMA

2020 rok zmierza ku końcowi. Jedni już czują ulgę, a inni biorą się za standardowe podsumowania minionych miesięcy. Za chwilę portale internetowe i media społecznościowe zaleją podsumowania najlepszych filmów, płyt, seriali, czy książek. A tymczasem Google publikuje topkę najczęściej wyszukiwanych haseł. Tradycyjnie już „Rok w wyszukiwarce” wiele nam mówi o naszych gustach i zainteresowaniach.

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że podsumowanie Google'a zdominowały hasła dotyczące koronawirusa. To właśnie wyszukiwania związane z tematami pandemicznymi najszybciej zyskiwały popularność w ostatnich miesiącach. I to tak na całym świecie jak i w Polsce.

Najszybciej zyskujące na popularności hasła w 2020 roku na świecie:

 1. Koronawirus
 2. Wyniki wyborów
 3. Kobe Bryant
 4. Zoom
 5. IPL
 6. Indie vs. Nowa Zelandia
 7. Koronawirus aktualizacje
 8. Koronawirus objawy
 9. Joe Biden
 10. Google Classroom

Najszybciej zyskujące na popularności hasła w 2020 roku w Polsce:

 1. Koronawirus
 2. Koronawirus w Polsce
 3. Wybory USA
 4. Koronawirus porady
 5. Google Classroom
 6. Microsoft Teams
 7. Koronawirus mapa
 8. 365 dni
 9. Joe Biden
 10. Kobe Bryant

Czy jakieś hasło przykuło waszą uwagę? Wśród tematów związanych z koronawirusem i pracą zdalną, znalazło się miejsce na „365 dni”. Nie powinno to nikogo dziwić, bo wokół filmu naprawdę sporo się działo. Po premierze kinowej, zyskał drugie życie na platformie Netflix i został odkryty przez zagraniczną publiczność, która oszalała na punkcie polskich „50 twarzy Greya”.

Rozrywka w domu — filmy

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią w 2020 roku szukaliśmy wszelkich sposobów na rozrywkę we własnym domu. Nic więc dziwnego, że Netflix mógł się pochwalić rekordową liczbą nowych użytkowników. Oglądanie filmów i seriali na platformach VOD stało się naszą główną formą spędzania wolnego czasu. Wiemy już, że na HBO GO największą popularnością cieszyło się „Pewnego razu... w Hollywood” i „Wataha”. A jakie tytuły najczęściej wpisywaliśmy w Google?

Jak się okazuje wykazaliśmy się niemałym patriotyzmem, bo w wyszukiwarkę najczęściej wpisywaliśmy polskie tytuły. Na liście najpopularniejszych filmów wg Google'a prócz królujących „365 dni” znalazło się też „Jak zostałem gangsterem”, „Psy 3”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, czy „Mayday”. Prócz tego znalazły się trzy produkcje dokumentalne dotyczące pedofilii w kościele katolickim.

Najczęściej wyszukiwane filmy w 2020 roku w Polsce:

 1. 365 dni
 2. Parasite
 3. Don Stanislao
 4. Jak zostałem gangsterem
 5. Psy 3
 6. Megan is missing
 7. Nic się nie stało
 8. Zabawa w chowanego
 9. W lesie dziś nie zaśnie nikt
 10. Mayday

Jeśli spojrzymy na analogiczną topkę dotyczącą całego świata, sprawa ma się już zupełnie inaczej, chociaż również nie brakuje w niej polskich akcentów. Zgadliście. Trafiło do niej „365 dni”.

Najczęściej wyszukiwane filmy w 2020 roku na świecie:

 1. Parasite
 2. 1917
 3. Czarna Pantera
 4. 365 Dni
 5. Epidemia strachu
 6. Tenet
 7. Enola Holmes
 8. Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
 9. Mulan
 10. Jojo Rabbit

Rozrywka w domu — seriale

Jeśli chodzi o cały świat, to najczęściej wyszukiwane były seriale Netfliksa. W zestawieniu 10 najpopularniejszych tytułów wpisywanych w Google'a tylko jednego („Big Brother Brazylia”) nie można znaleźć na platformie. A na pierwszym miejscu znalazł się, i tu bez zaskoczeń, „Król tygrysów”. Dokument podbił serca przede wszystkim Amerykanów, ciesząc się wyjątkowo dużą oglądalnością.

Najczęściej wyszukiwane seriale w 2020 roku na świecie:

 1. Król Tygrysów
 2. Big Brother Brazylia
 3. Dom z papieru
 4. Cobra Kai
 5. The Umbrella Academy
 6. Emily w Paryżu
 7. Ozark
 8. Gambit królowej
 9. Outer Banks
 10. Locke & Key

Spoglądając natomiast na listę najczęściej wyszukiwanych seriali łatwo dojść do wniosku, że bardziej od produkcji Netfliksa interesowały nas seriale sygnowane znaczkami popularnych stacji telewizyjnych. Bo chociaż w zestawieniu znalazł się „Dom z papieru”, „Gambit królowej” i „W głębi lasu”, to więcej miejsc zajmują tytuły emitowane przez TVP, TVN czy Polsat.

REKLAMA

Najczęściej wyszukiwane seriale w 2020 roku w Polsce:

 1. Dom z papieru
 2. Gambit królowej
 3. Więzień miłości
 4. Brzydula 2
 5. Cena wolności
 6. W głębi lasu
 7. Przysięga
 8. Zawsze warto
 9. La Bandida
 10. Unorthodox
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA