REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale
 3. VOD

„Wataha” i film Tarantino numerami jeden na HBO GO. Jakie inne tytuły serwisu oglądaliśmy najchętniej w 2020?

Obecny rok powoli dobiega końca, a więc to dobry czas na podsumowania — również te dotyczące preferencji użytkowników platform streamingowych. Bezsprzecznym hitem HBO GO okazał się serial „Wataha”. Jakie jeszcze tytuły serwisu cieszyły się w 2020 r. największą popularnością?

08.12.2020
14:54
wataha hbo go 2020 podsumowanie
REKLAMA
REKLAMA

Upływający rok obfitował na HBO GO w szeroki wachlarz nowości z wielu różnych gatunków filmowych. Były wśród nich m.in. produkcje obyczajowe, kryminalne, fantasy, komediowe czy dokumentalne. Okazuje się, że najczęściej oglądaną produkcją serwisu był serial „Wataha”. Jakie jeszcze filmy i seriale widzowie najczęściej wybierali z oferty HBO GO?

„Wataha” serialowym hitem HBO GO

Z danych HBO GO z okresu styczeń-listopad wynika, że Polacy najchętniej oglądali „Watahę”, czyli emitowany od 2014 r. polski serial kryminalno-sensacyjny opowiadający o kulisach pracy Straży Granicznej, którego akcja toczy się w Bieszczadach. Polska produkcja HBO Europe, nagrodzona m.in. Orłem w kategorii najlepszy serial fabularny za trzeci sezon w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, zajęła pierwsze miejsce w rankingu. A jak wygląda reszta podium?

Na drugiej pozycji znalazł się nominowany do Emmy oraz Złotych Globów serial HBO „Westworld”, czyli mroczna odyseja o narodzinach sztucznej świadomości i ewolucji grzechu, a trzecie miejsce zajęła ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga „Outsider”.

TOP 10 seriali na HBO GO:

 1. Wataha
 2. Westworld
 3. Outsider
 4. Wychowane przez wilki
 5. Czarnobyl
 6. Gra o tron
 7. Od nowa
 8. Nowy papież
 9. Ślepnąc od świateł
 10. Zero Zero Zero

Quentin Tarantino filmowym królem HBO GO

Z kolei jeśli chodzi o filmy, to w tym przypadku największą popularność zyskał najnowszy obraz Quentina Tarantino, czyli „Pewnego razu... w Hollywood” z Leonardem DiCaprio i Bradem Pittem w obsadzie. Tuż za nim na podium znalazły się takie produkcje jak „Aquaman”  z Jasonem Momoą i oscarowe „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem.

TOP 10 filmów na HBO GO:

 1. Pewnego razu... w Hollywood
 2. Aquaman
 3. Narodziny gwiazdy
 4. Czarownica 2**
 5. Avengers: Koniec gry**
 6. Men in Black: International
 7. Spider-Man: Daleko od domu
 8. Shazam!
 9. Bad Boys for Life
 10. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

A co z dokumentami? Tu wygrały produkcje „McMiliony” oraz „I młodzi pozostaną”

W kategorii produkcji dokumentalnych najwyżej uplasowały się takie tytuły jak „McMiliony” (serial) oraz „I młodzi pozostaną” (film). „McMiliony” to nieprawdopodobna, ale prawdziwa kradzieży 24 milionów dolarów z loterii Monopoly organizowanej przez sieć McDonald’s w latach dziewięćdziesiątych. Z kolei film w reżyserii zdobywcy Oscara Petera Jacksona to dokument, w którym filmowiec, wykorzystując nowoczesne technologie, odrestaurował archiwalne nagrania sprzed 100 lat, aby pokazać historię I wojny światowej.

TOP 5 seriali dokumentalnych na HBO GO:

 1. McMiliony
 2. Leaving Neverland
 3. Przysięga
 4. Agenci chaosu
 5. Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta

TOP 5 filmów dokumentalnych na HBO GO:

 1. I młodzi pozostaną
 2. Co się wydarzyło 11 września
 3. Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa
 4. Lekcja miłości
 5. Postprawda: Dezinformacja i koszt fake newsów

**Pozycje aktualnie niedostępne w serwisie HBO GO.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: HBO/mat.pras.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA