REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

„Rok we mgle”, który zmienił wszystko. Nowy film Sekielskiego właśnie trafił do sieci

Na portalu Onet można już obejrzeć najnowszy film Tomasza Sekielskiego. Dokument „Rok we mgle” podsumowuje miesiące zmagań Polski z pandemią COVID-19.

10.12.2020
13:04
rok we mgle sekielski onet pandemia
REKLAMA
REKLAMA

Dziś mija rok, odkąd w chińskim Wuhan zdiagnozowano „pacjenta zero” zakażonego COVID-19. Jak przez ten czas zmienił się świat i życie każdego z nas? Czy jako społeczeństwo zdaliśmy test z solidarności? I czy faktycznie polski rząd skutecznie przeciwdziała skutkom śmiercionośnej zarazy?

Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć w najnowszym filmie Tomasza Sekielskiego („Tylko nie mów nikomu”, „Zabawa w chowanego”), który od czwartku można obejrzeć na portalu Onet.pl.

„Polska była kompletnie nieprzygotowana na to, co się stało”

Tomasz Sekielski przede wszystkim na celownik bierze działania polskiego rządu w walce z pandemią, a teza wyjściowa nie napawa optymizmem:

Z Chin zabójczy wirus SARS-CoV-2 bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Kolejne państwa często po omacku, jak we mgle, szukały recepty na walkę z pandemią.

— czytamy w opisie filmu „Rok we mgle”.

W tym czasie polskie władze bagatelizowały problem i zagrożenie. Mimo wielu zapewnień i kolejnych deklaracji szybko okazało się, że Polska była kompletnie nieprzygotowana na to, co się stało.

— zaznaczają twórcy reportażu.

„Rok we mgle" to podsumowanie tego, jak Polska walczyła i walczy z pandemią koronawirusa. Jest to bolesna historia opowiedziana przez dziennikarzy Onetu, którzy codziennie relacjonowali przebieg epidemii oraz ujawniali afery i nieprawidłowości w działaniu władz.

— informuje portal.

Film „Rok we mgle” od dziś dostępny jest na portalu Onet.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA