REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Po tragicznym wypadku filmowcy z Alecem Baldwinem na czele wracają na plan. Chcą dokończyć "Rust"

Zdjęcia do feralnego filmu "Rust", który skończył się śmiertelnym wypadkiem na planie, zostają wznowione. W czwartek ekipa filmowa razem z Alecem Baldwinem wróciła na filmowy plan, aby dokończyć feralną produkcję.

20.04.2023
13:44
Alec Baldwin
REKLAMA

Wypadek z 2021 roku na planie filmu "Rust" odbił się szerokim echem na całym świecie, kiedy to postrzelona została śmiertelnie operatorka Halyna Hutchins z rewolweru-rekwizytu. W kierunku kamery wystrzelił Alec Baldwin, który jak wielokrotnie podkreślał, dostał informację z planu, że broń nie jest naładowana.

REKLAMA

Wznowienie prac na planie filmu "Rust". Ekipa filmowa dokończy film.

Stało się niestety inaczej. Sprawa wywołuje ogromne emocje i zarzuca się m.in. Baldwinowi oraz specjalistce od broni Hannah Gutierrez Reed nieumyślne spowodowanie śmierci. W ubiegłym roku ekipa filmowa oraz bliscy śmiertelnie postrzelonej operatorki filmowej doszli do porozumienia w sprawie dokończenia filmu. Z kolei mąż Halyny, Matthew Hutchins, miał zostać jednym z producentów wykonawczych "Rust", otrzymując udział w zyskach. Choć mówiło się, że zdjęcia mają być wznowione w styczniu tego roku, ostatecznie tak się nie stało.

REKLAMA

Film zostanie nakręcony w innym miejscu

18 kwietnia pojawiła się w amerykańskich mediach informacja, że ekipa filmowa powróci na plan
"Rust" w czwartek, 20 kwietnia. Film zostanie wznowiony już nie w Bonanza Creek, gdzie doszło do wypadku, natomiast na Yellowstone Film Ranch, stylizowanym na miasto z okresu gorączki złota w kompleksie, który znajduje się w stanie Montana. Warto dodać, że w sprawie tragedii na planie westernu "Rust" wciąż prowadzone jest śledztwo przez szeryfa hrabstwa Santa Fe i miejscową prokuraturę okręgową. Alec Baldwin może też usłyszeć nowe zarzuty. Przeciwko Baldwinowi osobny wniosek złożyli rodzice i siostra Halyny Hutchins.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA