REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

To nie Baldwin jest winny za tragedię na planie "Rust". Prokuratura skierowała znalazła winną

Sprawa śmiertelnego postrzelenia na planie "Rust" nie cichnie. Choć minęły już dwa lata od tego zdarzenia, śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Jak podkreśla prokuratura, winę za wypadek ponosi zatrudniona przez producentów zbrojmistrzyni Hannah Gutierrez-Reed. Jak się okazuje, specjalistce od broni palnej przedstawiono kolejne zarzuty. Kobieta miała ukrywać dowody.

23.06.2023
14:24
Hannah Gutierrez-Reed z nowym zarzutem
REKLAMA

O tym wypadku na planie "Rust" mówił cały świat. Jesienią 2021 roku doszło do śmiertelnego zdarzenia. Podczas kręcenia jednej ze scen Alec Baldwin postrzelił śmiertelnie operatorkę Halynę Hutchins, ale też ranił reżysera produkcji Joela Souzę.

REKLAMA

Postawiono zarzuty specjalistce od broni palnej, Hannah Gutierrez-Reed.

Niestety, broń- rekwizyt, którą posługiwał się wówczas Baldwin była naładowana ostrą amunicją. W pewnym momencie oczy całego świata zwrócone były przede wszystkim na Aleca Baldwina, bo właśnie gwiazdora oskarżyła prokuratura Nowego Meksyku o nieumyślne spowodowanie śmierci. Po pewnym czasie wycofano zarzuty przeciwko niemu. Obecnie najbardziej powody do niepokoju może mieć specjalistka od broni palnej na planie "Rust", Hannah Gutierrez-Reed, gdyż to właśnie na niej ciąży zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci Halyny Hutchins.

Sprawa jest w toku, jednak co ważne prawnicy Hannah wnieśli niedawno wniosek o oddalenie postawionego jej zarzutu. Natomiast w odpowiedzi prokuratorzy przedstawili jej nowe obciążające ją dowody. Według gazety "Los Angeles Time" śledczy mieli dotrzeć do informacji, z których wynika właśnie, że w czasie, gdy kręcono "Rust", specjalistka od broni wieczorami miała spożywać spore ilości alkoholu oraz palić marihuanę.

Według prokuratury zarówno alkohol, jak i palenie trawy miało negatywny wpływ na jej koncentrację w ciągu dnia, ale też trzeźwą ocenę sytuacji na planie westernu "Rust". To jeszcze nie wszystko. Kolejne informacje obciążające Hannah są takie, jakoby kobieta miała przechowywać amunicję, gdzie ostre naboje pomieszane były ze ślepymi.

Specjalistka od broni palnej z nowym zarzutem. To ukrywanie dowodów

REKLAMA

Rozprawa, która odbyła się w czwartek, 22 lipca dużo powiedziała o całej sytuacji. Prokuratorzy ogłosili, iż postawili Guttierez-Reed nowy zarzut, a jest to ukrywanie dowodów. Oskarżona przekazała posiadane przez siebie narkotyki innej osobie, gdyż chciała uniknąć zatrzymania - powiedzieli. Prawnicy kobiety w odpowiedzi wystosowali kolejny wniosek o oddalenie wysuniętych przeciwko niej zarzutów, powołując się na list głównego śledczego, Roberta Schillinga. Ten miał zakwestionować przebieg całego dochodzenia.

Adwokat oskarżonej, Jason Bowles uważa, że prokuratura uwzięła się na jego klientkę. Jego zdaniem z Hannah "zrobiono zamachowca". Wstępne przesłuchanie Hannah zaplanowane jest na początek sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA