REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Ryan Gosling rozczarowany nominacjami do Oscarów. Wydał oświadczenie; padły dosadne słowa

Nominacje do Oscarów 2024 już za nami. Ryan Gosling doczekał się nominacji w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za film "Barbie". Choć nominacja mocno ucieszyła aktora, nie kryje on rozczarowania brakiem wyróżnienia dla dwóch pozostałych i najważniejszych osób związanych z filmem: reżyserki, Grety Gerwig oraz odtwórczyni głównej roli - Margot Robbie.

24.01.2024
14:59
Gosling rozczarowany brakiem nominacji dla Grety Gerwig i Margot Robbie. Dosadne słowa
REKLAMA

Ryan Gosling jest jednym z nominowanych do Oscara aktorów za rolę drugoplanową. Artysta, który zagrał Kena w produkcji "Barbie", powalczy o statuetkę razem z m.in. Robertem De Niro oraz Markiem Ruffalo. I choć sama nominacja oczywiście bardzo ucieszyła Ryana, nie krył rozczarowania brakiem wyróżnień dla reżyserki "Barbie" Grety Gerwig oraz odtwórczyni Barbie - Margot Robbie.

REKLAMA

Barbie: Ryan Gosling wydał oświadczenie. Chodzi o brak nominacji do Oscara

Kilka godzin po nominacjach Ryan Gosling wydał oświadczenie, w którym wyraził swoją solidarność z pozostałymi gwiazdami "Barbie" - Margot Robbie i Gretą Gerwig.

Więcej o "Barbie" przeczytasz w Spider's Web:

Jestem niezwykle zaszczycony, że moi koledzy nominowali mnie wraz z tak niezwykłymi artystami w roku, w którym zadebiutowało tak wiele wspaniałych filmów. Nigdy nie myślałem, że to powiem, ale jestem też niesamowicie zaszczycony i dumny, że stało się to dzięki roli plastikowej lalki o imieniu Ken

- czytamy.

Gosling dodał jednak - zgodnie z prawdą - że nie ma Kena bez Barbie i nie ma filmu bez tych dwóch kobiet. Mowa oczywiście o Grecie i Margot. Nie ma Kena bez Barbie i nie ma filmu o Barbie bez Grety Gerwig i Margot Robbie, dwóch osób najbardziej odpowiedzialnych za ten tworzący historię i cieszący się światową sławą film - napisał artysta.

Ryan Gosling stwierdził wprost, że praca aktorki i reżyserki "Barbie" powinna zostać doceniona przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

 class="wp-image-2494828"
Ryan Gosling/ Instagram
REKLAMA

"Powiedzieć, że jestem rozczarowany, byłoby niedopowiedzeniem"

Powiedzieć, że jestem rozczarowany faktem, że nie zostały nominowane w swoich kategoriach, byłoby niedopowiedzeniem [...] Rozśmieszyły nas, złamały nam serca, popchnęły kulturę i stworzyły historię. Ich praca powinna zostać doceniona wraz z innymi bardzo zasłużonymi nominowanymi - napisał Gosling.

Warto dodać, że mimo przeróżnych recenzji i opinii na temat "Barbie", produkcja Grety Gerwig zarobiła na całym świecie ponad 1,4 mld dol., czyniąc go najbardziej dochodowym filmem roku 2023. "Barbie" zdobyła osiem nominacji do Oscara.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA