REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Amerykanie kochają „Wiedźmina”. Wydawnictwo dodrukuje pół miliona książek Sapkowskiego

Popularność Netfliksowego „Wiedźmina” miała niebagatelny wpływ na wzrost sprzedaży książek Andrzeja Sapkowskiego. Tylu Amerykanów chciało poznać literackie przygody Geralta, że wydawca zdecydował się na spory dodruk fantastycznej sagi sygnowanej nazwiskiem polskiego autora.

16.01.2020
15:50
Po premierze Wiedźmina na Netflix trzeba dodrukować pół miliona książek
REKLAMA
REKLAMA

Andrzej Sapkowski miał w ostatnim czasie wiele powodów do radości. Przede wszystkim dogadał się z CD Projekt w sprawie tantiemów za gry osadzonych w stworzonym przez niego świecie. Dodatkowo niedługo po premierze serialu, „Wiedźmin” trafił na 1. miejsce listy najchętniej oglądanych produkcji w serwisach streamingowych, a popyt na książki polskiego autora skoczył w górę.

Na oficjalnej stronie wydającego „Wiedźmina” w Stanach Zjednoczonych Orbit Books możemy przeczytać:

Swoim „Wiedźminem” Andrzej Sapkowski stworzył jedną z najbardziej zapadających w pamięć postaci we współczesnej fantastyce. Seria zainspirowała jedną z najpopularniejszych w ostatnich latach gier video i jesteśmy podekscytowani, że Netfliksowa adaptacja, która swoją premierę miała w grudniu, przedstawia Wiedźmina całkowicie nowej publiczności.

Już na początku stycznia pojawiły się informacje, że trzy tytuły, „Ostatnie życzenie”, „Miecz przeznaczenia” i „Krew elfów” na amerykańskim Amazonie zostały wyprzedane, a czas oczekiwania na nie wynosił nawet cztery tygodnie. Jak podaje wydawnictwo, aktualnie szykuje się spory dodruk, bo Orbit Books wychodzi naprzeciw potrzebom fanów losów Geralta z Rivii.

W poście na Twitterze czytamy:

Fani „Wiedźmina”, słyszymy was głośno i wyraźnie! Drukujemy ponad pół miliona książek, aby sprostać zapotrzebowaniu na bestsellerową według „New York Timesa” serię Andrzeja Sapkowskiego! Dziękujemy, że pomogliście nam uczynić „Wiedźmina” wydawniczym fenomenem.

Jak więc widać zapotrzebowanie jest naprawdę duże.

REKLAMA

Dodruk dotyczy ośmiu książek wchodzących w skład wiedźmińskiej sagi. I według podanych przez wydawnictwo informacji sprzedają się one znakomicie we wszystkich formatach: drukowanym, elektronicznym i audio.

Orbit Books przyznaje, że aktualnie może być problem ze zdobyciem książek w formie drukowanej, ale niedługo powinno to ulec zmianie i na rynku pojawi się ponad pół miliona nowych egzemplarzy. Na tym być może się niedługo skończy, ale tylko na jakiś czas. W 2021 roku pojawi się bowiem 2. sezon serialu, a to pewnie ponownie wzbudzi zainteresowanie twórczością Andrzeja Sapkowskiego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA