REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

2. sezon „Wiedźmina” nadchodzi. Zebraliśmy wszystko, co o nim wiemy

Wielka akcja promocyjna 1. sezonu „Wiedźmina” pozwala przypuszczać, że od samego początku prac nad serialem ludzie z Netflixa wiedzieli, że tworzą wielki hit. I chociaż od premiery minęło zaledwie kilka tygodni mamy już całkiem sporo informacji dotyczących kolejnej odsłony serialu.

15.01.2020
17:45
Kiedy premiera 2. sezonu Wiedźmina? O czym będzie?
REKLAMA
REKLAMA

Nie ma się co temu dziwić. „Wiedźmin” pojawił się na platformie 20 grudnia 2019 roku. Jednakże o tym, że powstanie 2. sezon wiadomo było już ponad miesiąc wcześniej, bo od 13 listopada. Włodarze Netflixa byli więc pewni, że szykuje im się wielki hit. I mieli racje. Już pod koniec zeszłego roku, zaledwie kilka dni po premierze produkcji serial trafił na listę najpopularniejszych tytułów zeszłych 12 miesięcy w Polsce. Ba, jak podawał Business Insider 31 grudnia była to najchętniej oglądana pozycja ze wszystkich dostępnych w serwisach streamingowych.

Od premiery 1. sezonu regularnie pojawiają się w sieci informacje na temat kolejnej odsłony „Wiedźmina”.

Podczas gdy fani nadużywają funkcji replay słuchając Toss a Coin To Your Witcher, twórcy bez przerwy podgrzewają atmosferę. Ktoś wrzuci post na media społecznościowe, a ktoś inny uchyli rąbka tajemnicy podczas wywiadu. Media natomiast czuwają, aby nic nie umknęło ich uwadze. Dzięki temu mamy już całkiem niezły ogląd na sytuację.

2. sezon „Wiedźmina” – kiedy premiera?

Prace nad 2. sezonem „Wiedźmina” mają wystartować już niedługo. O czym poinformował m.in. Henry Cavill w poście na Instagramie. Ściślej rzecz ujmując, jak podają różnorakie źródła, stanie się to już w lutym 2020 roku. Netflix kuje więc żelazo, póki jest gorące.

Pomimo ekspresowego tempa powrotu twórców na plan produkcji, premiery 2. sezonu nie należy się spodziewać w najbliższym czasie. Zgodnie ze słowami showrunnerki Lauren S. Hissrich serial powróci w 2021 roku. Prawdopodobnie na wiosnę.

Ile odcinków będzie miał 2. sezon „Wiedźmina” i o czym one będą?

REKLAMA

2. sezon, podobnie jak poprzedni ma liczyć 8 odcinków, a każdy z nich będzie trwał około godziny. Jak stwierdziła Hissrich, ze względu na to, że historie trzech najważniejszych postaci zaczęły się krzyżować, narracja w kolejnej odsłonie produkcji ma być bardziej linearna.

1. sezon był ekranizacją dwóch zbiorów opowiadań. Twórcy wzięli na kanwę „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. Oczywiście w 8. odcinkach twórcom nie udało się zmieścić wszystkich wątków z wymienionych książek, więc można się spodziewać, że zrobią to teraz i przejdą do adaptowania powieści. Dzięki temu, jak podała showrunnerka, więcej miejsca poświęcą losom Ciri. Zgodnie z wielokrotnie powtarzanymi przez nią słowami, całą sagę o „Wiedźminie” chce zamknąć w 7. sezonach. Jeśli popularność serialu znacząco nie spadnie pewnie właśnie tak się stanie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA