REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Dzieje się

Sasin wysłał książkę o nienawiści mediów dziennikarzowi, który mu wypomniał, że wydał 70 mln zł na wybory. Tak, te które się nie odbyły

Dziennikarz TVN24.pl otrzymał Grand Press za materiał o zamieszaniu wokół majowych wyborów, które ostatecznie się nie odbyły. W ramach „zemsty” polityk podarował mu książkę z nienawiścią w tytule. Tak, tak — ten polityk, o którym pomyśleliście.

09.12.2020
19:24
jacek sasin szymon jadczak ksiazka nienawisc
REKLAMA
REKLAMA

We wtorek wieczorem ogłoszono laureatów nagrody Grand Press. Jednym z nich został dziennikarz portalu TVN24, Szymon Jadczak, który zrobił materiał pt. „Wybory, których nie było, kosztowały Pocztę Polską blisko 70 milionów. Ujawniamy dokumenty”. Jednym z (anty)bohaterów reportażu był oczywiście odpowiedzialny za całe przedsięwzięcie wicepremier Jacek Sasin.

Dziennikarz: ujawnia kulisy blamażu wokół wyborów prezydenckich. Polityk: masz tu książkę o nienawiści i siedź cicho

W reakcji na uhonorowanie dziennikarza, polityk postanowił się „odwdzięczyć” w dość niekonwencjonalny sposób: przesłał Jadczakowi książkę o.... nienawiści generowanej przez media.

W związku z otrzymaniem nagrody Grand Press przez pana @SzJadczak przesłałem moje gratulacje i książkę w prezencie. PS Polecam ją nie tylko laureatom tegorocznych nagród ale wszystkim dziennikarzom... i również politykom.

— napisał na Twitterze Jacek Sasin.

Jadczak: dzięki za książkę, ale już ją czytałem. A co z 70 mln zł za wybory, które się nie odbyły?

Na reakcję nagrodzonego Grand Press dziennikarza śledczego nie trzeba było długo czekać:

Książkę już czytałem. Dużo w niej o tym jak niekompetentni i nieuczciwi politycy zawładnęli Ameryką. Podobieństwo zapewne przypadkowe. Gdy zadzwonił przedstawiciel ministra, mówiąc, że coś dla mnie ma, po cichu liczyłem że będą to wyjaśnienia gdzie podziało się 70 mln za wybory.

— pisze Szymon Jadczak.

Niecodzienny gest wicepremiera wywołał na Twitterze falę komentarzy. Inni laureaci Grand Press również chcieliby otrzymać od bohaterów swoich reportaży jakieś pamiątki. Nie zabrakło również złośliwych komentarzy ze strony internautów:

Super sprawa! Czy ja mógłbym liczyć na coś od @MSZ_RP albo od Pani @BeataKempa_MEPktóra zajmuje się Rządzie Uchodźcami i Migrantami?

— pyta Wojciech Bojanowski, autor nagrodzonego materiału „Niech toną” opowiadającego o dramacie uchodźców.

Cóż, jeśli promocja książki przez polityka o takich zasięgach w mediach społecznościowych miałaby choć trochę ponieść poziom czytelnictwa w Polsce, to chyba było warto...?

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA