REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Król sucharów zdetronizowany. Sasin, Najman i Stonoga, czyli jak internauci trollują „Familiadę”

Kogo możemy nazwać akrobatą? — pyta „Familiada” na Facebooku. „Zbigniewa Stonogę unikającego kolejnych wyroków” — odpowiadają internauci. Od wielu tygodni w social mediach teleturnieju TVP trwa trolling na wielką skalę, a heheszkom nie ma końca.

03.12.2020
13:17
familiada tvp internauci trolling fb
REKLAMA
REKLAMA

„Familiada” to jeden z najbardziej kultowych polskich teleturniejów. Program prowadzony od lat przez Karola Strasburgera przeszedł do historii popkultury nie tylko za sprawą suchych żartów prowadzącego, ale i zabawnych wpadek uczestników (kto nie śmiał się ze słynnej „lamy” czy „kanapki”, ten nie wie, co stracił).

Jednak odkąd producenci programu aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych, śmieszkowanie z „Familiady” weszło na nowy poziom: komentarze pod facebookowymi postami teleturnieju robią furorę, bo ich autorzy robią wszystko, by w jak najzabawniejszy sposób nawiązać do bieżącej sytuacji w kraju, a najczęstszymi bohaterami ich wpisów stali się m.in. Zbigniew Stonoga i Jacek Sasin.

Karuzela śmiechu na Facebooku „Familiady”

I tak, na pytanie zadane na facebookowym fanpejdżu „Familiady” o przykład sławnego podróżnika — „rzeczywistego lub fikcyjnego”, oprócz oczywistych odpowiedzi jak Ferdynand Magellan, czy Marco Polo, internauci odpowiadają:

Zbigniew Stonoga, legendarny globtroter zwiedzający kolejne więzienia i areszty

Z kolei, gdy administratorzy profilu spytali o „owoce, które nadają się do suszenia”, w komentarzach dostaliśmy wysyp żartów na temat Maryli Rodowicz nazywanej pieszczotliwie „morelą” i duuużo zdjęć Marcina Najmana:

Szykowana na najbliższą zabawę sylwestrową Morela Rodowicz

— trollują fani programu.

Ciekawa odpowiedź pojawiła się tez pod pytaniem „Co masz pod ręką, gdy oglądasz telewizję?” („Młotek, żeby rzucić w ekran oglądając wiadomości na TVP”), czy o przykład łuku („brwiowy Marcina Najmana”). I jest tego znacznie, znacznie więcej:

Jacek Sasin przejmuje „Familiadę”

Czytając komentarze pod poszczególnymi postami, trudno nie zauważyć nadreprezentacji trzech nazwisk — to Jacek Sasin, Zbigniew Stonoga i Marcin Najman pojawiają się najczęściej w ironicznych odpowiedziach na Facebooku „Familiady” TVP.

Na pytanie „co musi wyschnąć” (jakby żarty Strasburgera nie były wystarczająco suche...), w odpowiedziach czytamy: „Łzy wylane ze szczęścia po dowiedzeniu się o tym, że Polacy stracili 70 milionów złotych przez jednego pana”, a spytani o rodzaj płyty internauci komentują: „Płyta karton-gips, z której zbudowane jest państwo polskie”.

Jacek Sasin pojawia się też przy wielu innych okazjach, często dość nieoczywistych — np. gdy program pyta o rybę na literę „s”, fani odpowiadają „Sasin, żywi się głównie pieniędzmi podatników”, a w odpowiedzi na pytanie „Co się toczy?”, czytamy: „Piana z ust na myśl, że Sasin wydał 70 000 000 pln na wybory, które się nie odbyły”.

familiada trolling sasin

Zawód na literę „b”? Bankster!

Kreatywność poniosła internautów odpowiadających na pytanie o zawód na literę „b”. Wśród odpowiedzi pojawiły się oczywiście liczne zdjęcia Najmana (w końcu „bokser” to jedno z możliwych haseł), ale nie tylko: internauci zakpili również z o. Tadeusza Rydzyka, wklejając zdjęcie szefa Radia Maryja z podpisem „Boży posłaniec” czy Mateusza Morawieckiego („bankster”). Śmieszkujący na fanpejdżu „Familiady” nie oszczędzili również Jerzego Brzęczka, Lecha Wałęsy czy Jerzego Dudka:

familiada 2 trolling
familiada 3 trolling
REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA