REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Sean Penn zmierza pieszo w stronę polskiej granicy. Aktor opuszcza Ukrainę

Sean Penn po kilku dniach spędzonych w Ukrainie zmierza w stronę polskiej granicy. Wraz z kolegami porzucili auto i podróżują pieszo. Aktor umieścił w swoich mediach społecznościowych zdjęcie i podzielił się swoimi smutnymi obserwacjami. Internauci natomiast okazali mu wsparcie i pokazali, jak wygląda nasza gościnność.

01.03.2022
12:01
sean penn twitter ukraina polska
REKLAMA

Sean Penn zmierza do granicy polsko-ukraińskiej. Hollywoodzki aktor od 24 lutego gości w Ukrainie, gdzie nagrywa materiały do swojego dokumentu. Nie jest to jego pierwsza wizyta u naszych sąsiadów, bo był w kraju ogarniętym aktualnie wojną, jeszcze w listopadzie minionego roku. Wtedy realizowany przez niego film miał jeszcze dotyczyć trwającego od lat konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Teraz tematyka się zmieniła i opowie o inwazji Putina.

Hollywoodzki aktor rzadko ostatnio bywa przed kamerą, ale chętnie staje po jej drugiej stronie. Aktywnie angażuje się też w akcje antywojenne i charytatywne czy pomoc humanitarną. Podczas inwazji Rosji na Ukrainę był w samym centrum wydarzeń. Teraz wszystko wskazuje na to, że zebrał potrzebne mu do dokumentu materiały i właśnie szykuje się do powrotu do domu.

REKLAMA

Sean Penn zbliża się do granicy z Polską

W swoich mediach społecznościowych Sean Penn zamieścił wczoraj (28 lutego) wieczorem zdjęcie, na którym widać, jak z walizką w ręku i plecakiem na plecach zmierza w stronę polskiej granicy. Przy okazji opisał, co można zobaczyć udając się w taką drogę.

Wraz z dwoma kolegami przeszliśmy wiele kilometrów w stronę polskiej granicy po tym, jak porzuciliśmy swój samochód. Niemal we wszystkich autach widocznych na zdjęciu są wyłącznie kobiety i dzieci. Większość z nich nie ma nawet bagażu, a samochód jest jedyną cenną rzeczą, jaką mają przy sobie

- czytamy w opisie udostępnionego zdjęcia.
Sean Penn - Ukraina - Polska

Nasi rodacy postanowili pokazać mu, na czym polega polska gościnność. Pod wpisem na Twitterze użytkownicy wyrażają swój szacunek do aktora i oferują mu nocleg lub podwózkę:

Hej Sean, gdzie przekraczasz granicę? Potrzebujesz podwózki przez Polskę?

REKLAMA

Sean Penn pomaga Ukrainie

W komentarzach pod opublikowanym wpisem Sean Penn nazywany jest prawdziwym bohaterem. Coś w tym jest, bo aktor aktywnie angażuje się w pomoc ofiarom agresji Putina. Nie dość, że realizuje dokument mający pokazać Zachodowi prawdę o wojnie w Ukrainie, to jego organizacja CORE (Community Organed Relief Effort) wspiera tamtejszych uchodźców.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA