REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Aktor Sean Penn jest w Kijowie i kręci dokument o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

Aktor i reżyser Sean Penn od lat nie ukrywa swojego głębokiego politycznego zaangażowania, które czasem zabiera go rejony zagrażające zdrowiu lub nawet życiu. W tej chwili gwiazdor przebywa na terytorium Ukrainy, gdzie robi dokument o ataku Rosji na ten kraj. Penn przygotowywał się do tego filmu od listopada zeszłego roku.

25.02.2022
8:07
sean penn wojna na ukrainie film dokumentalny
REKLAMA

W ostatnich latach Sean Penn rzadko pojawiał się na wielkim i małym ekranie. Zadeklarował nawet, że aktorstwo nie sprawia mu wielkiej przyjemności i dlatego bardziej zaangażował się w inne aspekty życia. Takie jak pomoc humanitarna i kręcenie własnych filmów. Oba cele właśnie zaprowadziły go na Ukrainę, gdzie rosyjska inwazja militarna doprowadziła do wybuchu walk m.in. o dawną elektrownię atomową w Czarnobylu.

REKLAMA

Do Kijowa Sean Penn przybył w czwartek, ale nie była to dla niego pierwsza wizyta. Jak podaje portal Newsweek, prace nad swoim dokumentem o Ukrainie i Donbasie rozpoczął jeszcze w listopadzie zeszłego roku, gdy odwiedził wschodnie tereny kraju i spotkał się z ukraińskimi wojskowymi. Internet obiegły wówczas zdjęcia aktora ubranego w taktyczny ekwipunek i kręcącego sceny ze swoją ekipą. Kolejny pobyt w Kijowie Penn rozpoczął zaś od wizyty w Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i spotkania z wicepremier Iryną Wereszczuk.

Sean Penn robi dokument o wojnie rosyjsko-ukraińskiej. Nie wiadomo, jak dużo czasu spędzi w Kijowie.

Na miejscu Penn zdążył wysłuchać konferencji prasowej zorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta i poświęconej kryzysowi wywołanemu przez rosyjską inwazję. Ukraińskie władze pochwaliły się wizytą hollywoodzkiego aktora w swoich mediach społecznościowych, a Iryna Wereszczuk pochwaliła Seana Penna również w oficjalnym oświadczeniu:

Reżyser specjalnie przyleciał do Kijowa, aby nagrać wszystkie wydarzenia dziejące się obecnie na Ukrainie i powiedzieć światu prawdę o rosyjskiej inwazji. Sean Penn jest wśród osób, które wspierają Ukrainę na miejscu. Nasz kraj jest mu wdzięczny za taki popis odwagi i szczerości. Sean Penn wykazuje się odwagą, której wielu ludziom brakuje, szczególnie niektórym zachodnim politykom. Im więcej jest takich osób - prawdziwych przyjaciół Ukrainy, które wspierają walkę o wolność - tym szybciej zdołamy powstrzymać tą zdradliwą napaść Rosji.

REKLAMA

Przynajmniej na razie nie znamy dalszych planów Penna w trakcie pobytu na Ukrainie. W przeszłości gwiazdor angażował się też działania humanitarne przy okazji innych poważnych kryzysów. Film dokumentalny "Sean Penn - Na ratunek Haiti" pokazuje choćby kulisy założenia przez niego organizacji non-profit CORE, która pomagała w złagodzeniu skutków trzęsienia ziemi na Haiti (a w ostatnich latach brała udział w rozprowadzaniu tam szczepionki przeciw COVID-19). Sean Penna mogliśmy niedawno oglądać m.in. w serialu "The First" i pełnometrażowym filmie "Licorice Pizza".

* Autorem zdjęcia głównego jest Featureflash Photo Agency/Shutterstock.com.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA