REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Odcinek specjalny „Przyjaciół” to za mało. HBO Max planuje reboot serii „Seks w wielkim mieście”

HBO Max nieco desperacko szuka hitów, które pozwolą mu na poważnie konkurować z olbrzymią biblioteką serwisu Netflix. Nowa platforma ostatnio zwróciła swoje oblicze w stronę niegdyś popularnych tytułów. Świeże treści dostaną nie tylko fani seriali „Przyjaciele” i „Czysta krew”, ale też „Seksu w wielkim mieście”.

23.12.2020
21:23
seks w wielkim mieście reboot
REKLAMA
REKLAMA

Rok 2020 wyraźnie pokazał, że nowe serwisy streamingowe nie mają łatwych początków na rynku zdominowanym przez Netfliksa i rozbitym przez pandemię koronawirusa. Właściwie każda debiutująca w ostatnim czasie platforma mierzy się ze swoimi problemami. Quibi ledwie chwilę po swoim debiucie przestało istnieć, Disney+ dopiero w najbliższych miesiącach wyraźniej powiększy bibliotekę swoich oryginalnych tytułów, a HBO Max nie może być zadowolone z obecnej liczby subskrybentów. Szefowie tej ostatniej usługi postanowili więc przyciągnąć nowych odbiorców za sprawą przyszłorocznych kinowych premier i kilku rebootów popularnych przed laty seriali.

Najgłośniejszą z produkcji tego typu będzie oczywiście odcinek specjalny sitcomu „Przyjaciele”, w którym twórcy i aktorzy znani z najsłynniejszych ról wspólnie opowiedzą o kulisach pracy nad produkcją. W celu wypromowania tego tytułu HBO Max zdecydowało się zresztą na kosztowną inwestycję w oryginalne 10. sezonu serialu (Rozrywka.Blog informowała wczoraj jako pierwsza w Polsce, że „Przyjaciele” znikną z serwisu Netflix do końca 2020 roku). Z kolei na początku grudnia do mediów trafiła informacja, że HBO pracuje nad rebootem serii „Czysta krew”.

A to nie koniec podobnych pomysłów, bo HBO Max rozważa też miniserial odświeżający „Seks w wielkim mieście”.

seks w wielkim mieście reboot class="wp-image-477391"

Decyzja o powstaniu rebootu nie została jeszcze oficjalnie podjęta, ale portal Deadline potwierdził u kilku źródeł istnienie takiego pomysłu. Obecnie trwają negocjacje, które mają pozwolić na wypuszczenie takiego projektu bezpośrednio na HBO Max, a nie na antenie stacji HBO. Nowy „Seks w wielkim mieście” ma być miniserialem lub specjalnym wydarzeniem (być może podobnym do tego dotyczącego „Przyjaciół”). Szczegóły produkcji wciąż są jednak ustalane, więc na większe konkrety przyjdzie nam trochę poczekać.

REKLAMA

Oryginalna seria śledziła losy czterech zaprzyjaźnionych ze sobą mieszkanek Nowego Jorku i była jednym z największych hitów przełomu XX i XXI wieku. Główne role zagrały Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia Nixon oraz Kristin Davis. Produkcja doczekała się 54 nominacji do Nagród Emmy (wygrała siedmiokrotnie), a w kolejnych latach też dwóch pełnometrażowych filmów i serialowego prequela.

Oryginalny „Seks w wielkim mieście” jest dostępny na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA