REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Seria niefortunnych zdarzeń zbliża się do końca. Hrabia Olaf i Lemony Snicket zapowiadają trzeci sezon

Od dłuższego czasu wiadomo było, że serial Seria niefortunnych zdarzeń na Netfliksie zakończy się na trzecim sezonie. Właśnie otrzymaliśmy zapowiedź finałowej odsłony produkcji. Ze specjalnym zaproszeniem wystąpili Hrabia Olaf i Lemony Snicket.

13.11.2018
19:44
seria niefortunnych zdarzeń sezon 3
REKLAMA
REKLAMA

Seria niefortunnych zdarzeń to jedna z najbardziej popularnych książkowych serii przeznaczonych dla młodzieżowego odbiorcy. Czytelnicy na całym świecie zakochali się w rodzeństwie Baudelaire'ów, zachwycali się coraz bardziej wyszukanymi przebraniami Hrabiego Olafa oraz próbowali odszukać znaczenie tajemniczych liter WZS. Nikogo nie zdziwiło więc, gdy Netflix zdecydował się przerobić fabułę powieści na jeden ze swoich seriali.

Recenzje pierwszego sezonu Serii niefortunnych zdarzeń były niezwykle pozytywne. Chwalono zwłaszcza wierność adaptacji oraz kreacje aktorskie. Kolejna odsłona produkcji nie doczekała się równie głośnych zachwytów, głównie z powodu pewnego zmęczenia materiału. Wyraźnie widoczna zrobiła się powtarzalność głównego schematu fabularnego, która zdecydowanie mniej przeszkadzała w powieściach. Ten żart bawił z czasem coraz słabiej.

Dlatego tym lepiej, że w trzecim sezonie historia Baudelaire'ów zostanie zakończona, co zapowiadają w nowym materiale Hrabia Olaf wespół z Lemony'm Snicketem.

W zaprezentowanym zwiastunie przypomniane zostają najważniejsze wydarzenia z pierwszych dwóch sezonów oraz liczne próby zamordowania Baudelaire'ów przez Olafa i jego pomagierów. Sekwencja scen zostaje dodatkowo ubarwiona zabawnymi komentarzami ze strony obu śmiertelnych wrogów. Mężczyźni występują na tle Hotelu Denouement, który, jak doskonale wiedzą fani książek, jest głównym miejscem akcji dwunastej części pt. Przedostatnia pułapka.

REKLAMA

Mimo słabszych recenzji drugiej serii fani produkcji z pewnością nie mogą się doczekać ostatniego sezonu serialu Netfliksa. Zwłaszcza, że zakończenie serii powieści Lemony'ego Snicketa wywołało swego czasu niemałe poruszenie i podzieliło fandom na zwolenników i przeciwników takiego rozwiązania. Ciekawe, w jaki sposób scenarzyści serialu postanowią zamknąć swoje dzieło i na ile pozostaną wierni oryginalnemu zakończeniu.

Seria niefortunnych zdarzeń sezon 3: Fani produkcji będą mogli je zobaczyć na Netfliksie już 1 stycznia 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA