REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W końcu poznamy tajemnice Najwyższego Porządku? Lucasfilm zapowiada serial Star Wars: Resistance

Premiera Przebudzenia Mocy pociągnęła za sobą anihilację dotychczasowego Expanded Universe. W ostatnich miesiącach Disney sukcesywnie stara się jednak budować uniwersum Star Wars za pomocą nowych książek, gier i seriali (do tej pory z marnym skutkiem). Kolejnym etapem tej odbudowy będzie serial animowany Star Wars: Resistance.

26.04.2018
20:59
Powstanie serial Star Wars: Resistance z bohaterami Przebudzenia Mocy
REKLAMA
REKLAMA

Dave Filoni bierze się za kolejną trylogię Gwiezdnych wojen. Po umiejscowionych w czasach prequelów Star Wars: Wojny klonów oraz powiązanych z wydarzeniami oryginalnej trylogii Star Wars: Rebelianci, nadszedł czas na najnowsze filmy. Akcja nowego serialu animowanego Lucasfilmu została umiejscowiona niewiele przed wydarzeniami z siódmego Epizodu.

Głównym bohaterem Star Wars: Resistance będzie młody pilot Kazuda Xiono.

Dołączy on do tytułowego Ruchu Oporu i zostanie wysłany na sekretną misję o najwyższej wadze. Zadaniem Xiono będzie zbadanie rosnącego zagrożenia ze strony Najwyższego Porządku. Bohater na swojej drodze spotka bohaterów i wrogów znanych z nowej trylogii, w tym Poe Damerona, BB-8 i kapitan Phasmę.

Głosów bohaterom użyczą Oscar Isaac oraz Gwendoline Christie.

Oprócz tego w obsadzie serialu znaleźli się Christopher Sean, Suzie McGrath, Scott Lawrence, Myrna Velasco, Josh Brener, Donald Faison, Bobby Moynihan, Jim Rash i Rachel Butera. Nie jest jeszcze pewne kto zagra głównego bohatera, ani nawet jaka będzie płeć Kazudy Xiono. Entertainment Weekly sugeruje jednak, że może chodzić o Christophera Seana. Produkcją zajmą sę z kolei Athena Portillo, Justin Ridge i Brandon Auman.

Styl wizualny Star Wars: Resistance ma mocno inspirować się japońskim anime, z jego energią i szybkością ujęć. Filoni przyznaje, że bezpośredni wpływ na stworzenie serialu miało jego zainteresowanie historią II wojny światowej. A zwłaszcza działalnością pilotów bojowych:

Mój dziadek był pilotem, a mój wuj latał i naprawiał samoloty. Te postaci wywarły na mnie wielki wpływ. Gwiezdne wojny mają za sobą długą historię wyścigów pojazdów. Myślę, że udało się nam zawrzeć to uczucie podekscytowania w stylu serialu, który jest mocno wzorowany na anime. Cały mój zespół chciał zrobić coś takiego od bardzo dawna.

REKLAMA

O dokładnej fabule Star Wars: Resistance wiadomo na razie bardzo niewiele.

Umiejscowienie przed wydarzeniami znanymi z nowej trylogii, ale silnie o nie zachaczające, może dawać nadzieję, że poznamy odpowiedzi na chociaż część pytań postawionych przez J.J. Abramsa. Wyraźnie widać też, że Disney wciąż próbuje odratować kapitan Phasmę, z jej totalnie zmarnowanym potencjałem. Czy się uda? Seriale Filoniego znane są z dużych uproszczeń fabularnych i miejscami topornych animacji, ale zdarzają się w nich odcinki najwyższych laurów. Odpowiedź na pytanie, czy Star Wars: Resistance dorówna poprzedniczkom, poznamy na jesieni 2018 roku. Serial będzie emitowany na Disney Channel i Disney XD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA