REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO szykuje nam nową gratkę: serial The Watchmen!

Kilka tygodni temu został wyemitowany ostatni odcinek serialu Pozostawieni. Co dalej dla HBO i Damona Lindelofa? Projekt bardzo ambitny: serial na podstawie kultowego komiksu The Watchmen.

21.06.2017
12:22
serial The Watchmen
REKLAMA
REKLAMA

Serial Pozostawieni autorstwa Damona Lindelofa okazał się niemałym sukcesem, zyskując uznanie zarówno telewidzów, jak i krytyków. Wszystko, co dobre musi się jednak skończyć. HBO wyemitowało niedawno ostatni odcinek Pozostawionych w historii.

To oznacza, że Damon Lindelof ma wolną rękę, aby tworzyć nowe projekty. HBO na swoje szczęście nie zamierza jednak puszczać go wolno i dopilnowało, by miał motywację i dalej współpracował z wytwórnią. Ta, jak donosi Variety, zaproponowała mu stworzenie serialu na motywach komiksu The Watchmen.

To nie pierwszy raz kiedy w The Watchmen zobaczymy żywych aktorów.

W 2009 roku do kin wszedł film Watchmen. Strażnicy autorstwa Zacka Snydera. Film kontrowersyjny, który podzielił fanów komiksu i kina tego typu. Choć wizualnie przepiękny, zdaniem niektórych źle zmontowany i zbyt długi. Wart jednak poświęcenia mu czasu by samemu sobie wyrobić opinię.

REKLAMA

Na dodatek to nie jest pierwsza próba przeniesienia The Watchmen na ekrany telewizyjne. HBO planowało to zrobić już w 2014 roku, jednak pomysł ten nigdy nie wyszedł z fazy planowania. Nowy projekt, w który zaangażowano Lindelofa, nie ma ponoć nic wspólnego z poprzednim. Nie ma też nic wspólnego z wersją animowaną komiksu.

O serialu nie wiemy na razie nic poza powyższym oraz tym, że ma nie mieć nic wspólnego również z filmową adaptacją od Snydera. Nie znamy więc obsady, daty premiery ani właściwie nic poza faktem, że projekt otrzymał już zielone światło do realizacji. Wygląda na to, że sobie na to jeszcze trochę poczekamy…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA