REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czy to szansa na polski True Detective? Serial Znaki już dzisiaj w AXN

Serial Znaki od stacji AXN to thriller, który osadzono w Górach Sowich. Czy doczekamy się polskiej wersji Detektywa? Premiera już dzisiaj.

10.10.2018
10:51
serial znaki Znaki axn
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy ostatnio zastanawiałem się, które seriale najbardziej zapadły mi w pamięć, to okazało się, że łączy je jeden element – akcja każdego z nich dzieje się w ciekawej i zazwyczaj niewielkiej miejscowości. Polski Kruk. Szepty słychać po zmroku, niemiecki Dark, czeskie Pustkowie i całkiem świeże Ostre przedmioty. We wszystkich tych odcinkowych produkcjach miejsce akcji jest jednym z bohaterów, to ono rodzi pewne problemy, jest żywiołem, z którym muszą radzić sobie bohaterowie, chociaż raczej jest to walka z wiatrakami.

Materiały promocyjne i obiecany przez twórców klimat wskazują, że serial Znaki od AXN również może taki być.

Akcja dzieje się bowiem w Sowich Dołach, niewielkiej miejscowości położonej w Górach Sowich. Ania, która już widziała pierwsze odcinki serialu, pisze wprost, że miejsce ma wpływ na klimat serialu - ścieżka dźwiękowa ma podkreślać tajemniczość górskich pejzaży, a dodatkowo twórcy zdecydowali się pokazywać niepokojące lokalizacje na przykład w lasach.

Fabuła opowiada o komisarzu Treli (w tej roli Andrzej Konopka), który wraz z córką przeprowadza się właśnie do Sowich Dołów. Gdy tylko się tam zjawia, dochodzi do morderstwa, które jest bardzo podobne do nierozwiązanego zabójstwa sprzed lat. Domyślam się, że za obiema sprawami kryje się niemała tajemnica, a nowy w mieście komisarz będzie musiał sobie z nią poradzić.

Serial Znaki zadebiutuje już 10 października 2018 roku.

Produkcja liczy 8 odcinków. Będą one emitowane na kanale AXN w każdą środę o 22:00.

REKLAMA

Serial Znaki wyreżyserowali Jakub Miszczak i Marcin Ziębiński. Scenariusz napisali Błażej Przygodzki, Paulina Murawska, Wojciech Miłoszewski. Obok Andrzeja Konopki na ekranie pojawi się również Helena Sujecka, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Helena Englert, Magdalena Żak, Mirosław Kropelnicki, Andrzej Mastalerz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA