REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Halle Berry w ciąży, zbuntowane anioły i wampiry z długim jezykiem, czyli serialowe nowości na lato 2014

Kalendarze, długopisy i smartfony w dłoń! Jeżeli zamierzacie przed ekranami telewizorów i komputerów spędzić najbliższe trzy miesiące, teraz macie najlepszą okazję na zaplanowanie tego, co warto oglądać, a co spokojnie można pominąć. Czeka was przeprawa przez premiery nowych seriali, a także powroty starych, dobrze na znancych telewizyjnych hiciorów. Sprawdźcie serialowe nowości na lato 2014

22.05.2014
21:26
Halle Berry w ciąży, zbuntowane anioły i wampiry z długim jezykiem, czyli serialowe nowości na lato 2014
REKLAMA

Co nowego?

REKLAMA

Chasing Life

Premiera: 10 czerwca

Jeżeli chcecie zacząć wakacyjny sezon z uśmiechem na twarzy przy niezobowiązującym sitcomie, "Chasing Life" nie jest dla was. Serial od ABC opowiada o losach April (Itala Ricci), dziennikarki, która musi każdego dnia próbuje godzić życie zawodowe z rodzinnym, co nie jest łatwe. Jednak najgorsze April ma dopiero przed sobą. Z wiadomości od nieznanego wujka, bohaterka dowiaduje się, że ma raka.

Jakie są szanse, że ten serial się przyjmie? Moim zdaniem całkiem spore, ale wyniki oglądalności nie będą zatrważające. O ile pierwszym sezon na pewno zostanie wyemitowany w całości (za co daję sobie rękę uciąć), o tyle kolejne serie mogą już takie pewne nie być. Fabuła może dość szybko znudzić się widzom, ale jako wakacyjna zapchajdziura może się sprawdzić.

Dominion

Premiera: 19 czerwca

Pamiętacie żenujący film sci-fi "Legion" z 2010 roku? Na postawie tego dzieła Sy-Fy wypuści 18 czerwca serial "Dominion", którego fabuła będzie osadzona 25 lat po wydarzeniach znanych z filmu. Po latach walk ludzkości ze zbuntowanymi aniołami dowodzonymi przez archanioła Gabriela, ludzkość zaczęła budować ufortyfikowane miasta, które mają być ostatnim bastionem naszego gatunku.

Zważywszy na małą konkurencję wakacyjną, "Dominion" ma naprawdę duże szanse na pozostanie w ramówce. Chociaż serial opiera się o naprawdę dziadowski film, może to być dobra okazja do odmóżdżenia się i obejrzenia nie zobowiązującego programu, który w pamięci na długo nie zostanie.

Mystery Girls

Premiera: 25 czerwca

ABC wydaje się chyba, że wklepanie do serialu gwiazd "Beverly Hills 90210" (Tori Spelling i Jennie Garth) jest przepisem na sukces. Rzut oka na teaser na teaser wystarczy nam i zdradza, z jaką produkcja mamy do czynienia. Dwie (przygłupie) byłe gwiazdy show telewizyjnego „Mystery Girls” , w którym jako nastolatki rozwiązywały zagadki, spotykają się po latach, aby pomóc w wyjaśnieniu prawdziwej sprawy kryminalnej.

Czy produkcja jest warta oglądania? Obawiam się, że… absolutnie nie, biorąc pod uwagę fakt, że Tori Spelling pisała scenariusz do tego serialu.

Crossbones

Premiera: 25 czerwca

Kolejny serial o piratach? Tak, ale tym razem (w przeciwieństwie do "Black Sails") możemy mieć do czynienia z naprawdę dobrą produkcją. Przygody Czarnobrodego (John Malkovich) mogą być świetną propozycją na wakacje 2014. Więcej o serialu dowiecie się tutaj.

Young & Hungry

Premiera: 25 czerwca

"Young & Hungry" – sam tytuł zdradza już naprawdę wiele. Mamy tutaj do czynienia z bardzo prostym sitcomem, który poziomem nie odstaje od polskich produkcji typu "Sama Słodycz". Wyobraźcie sobie serial, który opiera się na prawdziwych wydarzeniach z życia blogerki kulinarnej (Gabi Moskovitz), czy to może się udać?. Fabuła "Young & Hungry" koncentrować się będzie wokół blogerki Gabi, która za wszelką cenę chce dostać posadę kucharki u bogatego przedsiębiorcy Josha.

Jako zastępstwo dla "Two Broke Girls", "Young & Hungry" faktycznie może działać i utrzymać się w ramówce ABC.

Reckless

Premiera: 29 czerwca

Reckless serial

Dramat kryminalny od CBS, który skupiać się będzie na romansie prawniczki (Anna Wood) z prokuratorem (Cam Gigandet). Jak można się spodziewać (po tak mało rozreklamowanej produkcji) romans pary nie może wyjść na jaw, ponieważ nastąpią straszne konsekwencje. Jakie? Nie wiadomo, podobno to najpilniej strzeżona tajemnica stacji CBS.

The Leflovers

Premiera: 29 czerwca

Takie premiery to ja lubię! HBO jak zwykle stanęło na wysokości zadania i zaserwuje na wakacje porządny serial. "The Leftlovers" ("Pozostawieni") to historia o zniknięciu 2% populacji ludzkości. Nikt tego tajemniczego zniknięcia nie potrafi wyjaśnić. Serial rzeczywiście ma potencjał, chociaż jego fabuła trąci "Resurrection". Czy produkcja HBO okaże się lepsza do ABC? Taką mam nadzieję.

The Strain

Premiera: czerwiec (?)

Ciekawy serial o wampirach? Tak! Tylko od Guillermo del Toro! The Strain ma wszystkie zadatki na to, aby być wakacyjnym hiciorem. Scenariusz na podstawie świetnej książki (o tym samym tytule) oraz wampiry, które nie wyglądają jak Edward ze "Zmierzchu", czego chcieć więcej? Więcej informacji o serialu znajdziecie tutaj.

Extant

Premiera: 9 lipca

I kolejna genialna propozycja na wakacje 2014 – "Extant" z Halle Berry w roli astronautki. "Extant" to typowa sezonowa produkcja, ze sporym budżetem i wielką osobistością stojącą za produkcja (Stevenem Spielbergem). Fabuła serialu skupia się na losie astronautki Molly Woods, która po 13 miesiącach spędzonych samotnie na stacji kosmicznej, próbuje odnowić więzi z pozostawioną na Ziemi rodziną. Molly nie wraca jednak sama, przywozi do domu „coś” w brzuchu.

Fabuła "Extant" jest trochę kliszowa, ale pośród tegorocznych produkcji z pewnością się wyróżnia. Jestem pewien, że serial od CBS będzie bił rekordy oglądalności.

The Austronaut Wives Club

Premiera: 24 lipca

astronaut wives club

Nadchodząca produkcja od ABC, to serial oparty o książkę Lily Koppel pt. "The Astronaut Wives Club: A True Story".  Jak tytuł wskazuje, serial będzie opowiadać o losach kobiet, żon amerykańskich astronautów, którzy podbijali kosmos w latach 60-tych.

Pośród głupawych produkcji, "The Astronaut Wives Club" może być ciekawą i inteligentną alternatywą dla widza, który lubi silne kobiece postacie, występujące na tle ważnych historycznych wydarzeń.

Co stare, a wróci?

Orange Is the New Black

Premiera: 6 czerwca

Pretty Little Liars

Premiera: 10 czerwca

True Blood

Premiera: 22 czerwca

Teen Wolf

Premiera: 23 czerwca

Under the Dome

Premiera: 30 czerwca 2014

Hemlock Grove

Premiera: 11 lipca

Ray Donovan

Premiera: 13 lipca

Masters of Sex

REKLAMA

Premiera: 13 lipca

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA