REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Serialowe uniwersum „Gry o tron” powiększa się. HBO planuje trzy nowe spin-offy

Zdjęcia do pierwszego planowanego prequelu „Gry o tron” mają dopiero ruszyć, a HBO już myśli nad kolejnymi projektami osadzonymi w świecie hitowego serialu. Stacja rozważa trzy nowe projekty. 

19.03.2021
13:45
Gra o tron. HBO rozważa trzy nowe spin-offy swojego serialu
REKLAMA
REKLAMA

„Gra o tron” była ostatnim wielkim serialem telewizji. Po nim żadna inna produkcja nie przyciągała przed ekrany telewizorów takiej rzeszy widzów, przez co medium musiało poddać się dyktatowi reguł narzucanych przez serwisy streamingowe. I chociaż ostatni sezon pozostawił fanów z poczuciem niesmaku, HBO wciąż próbuje eksploatować popularność adaptacji książek George'a R.R. Martina. Już w przyszłym miesiącu mają ruszyć zdjęcia do pierwszego planowanego prequela zatytułowanego „House of the Dragon”, a w kolejce czekają następne projekty.

HBO rozważa trzy nowe spin-offy „Gry o tron

Jak już informowaliśmy, stacja myśli o kolejnych spin-offach swojego hitowego serialu. W planach jest m.in. osadzony w świecie „Gry o tron” serial animowany dla dorosłych. Jak właśnie się okazało do już wcześniej zapowiedzianych projektów doszły trzy kolejne. Zgodnie z tym co podaje Deadline są to: „9 Voyages” (aka „Sea Snake”), „Flea Bottom” i „10,000 Ships”.

Wszystkie projekty są na razie na bardzo wczesnym etapie. Najbardziej rozwinięty okazuje się „9 Voyages”, który ma już przypisaną ekipę kreatywną. Twórcą jest Bruno Heller („Mentalista”, „Rzym”). Zobaczymy w nim przygody Lorda Corlysa Velaryona znanego jako The Sea Snake. Postać zadebiutuje na ekranie w „House of the Dragon”, a więc mamy do czynienia ze spin-offem produkcji, do której jeszcze nawet nie rozpoczęły się zdjęcia.

„Flea Bottom”, jak sama nazwa wskazuje, będzie rozgrywać się w Zapchlonym Tyłku. Jest to znana nam już z „Gry o tron” najbiedniejsza część Królewskiej Przystani, którą zamieszkują wyrzutki z prostytutkami i złodziejami na czele. Można się w niej natknąć na szereg podrzędnych knajp i burdeli.

REKLAMA

Ostatnim z planowanych projektów jest „10,000 Ships”, którego nazwa odnosi nas do podróży Królowej Nymerii. Po przegranej w drugiej wojnie przyprawowej przywódczyni Rhoynarów tylu właśnie statkach poprowadziła ocalałych rodaków na emigrację do Westeros.

Wciąż nie wiadomo, czy projekty rzeczywiście dojdą do skutku. Na razie są brane pod uwagę przez HBO. Jeśli stacja postanowi w nie inwestować, kluczowe dla dalszego ich rozwoju będą zrealizowane piloty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA