REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Premiera „House of the Dragon” coraz bliżej. Szef HBO potwierdził, kiedy ruszą zdjęcia do prequela „Gry o tron”

Fani serialu „Gra o tron” z wielkimi nadziejami wyczekują produkowanego przez HBO spin-offu pt. „House of the Dragon”. W obsadzie produkcji nie zabraknie gwiazd, które już wkrótce wejdą na plan serialu. Informację na ten temat potwierdził szef oryginalnych treści stacji Casey Bloys.

11.02.2021
13:41
house of the dragon hbo
REKLAMA
REKLAMA

Stacja HBO rozpoczęła czwartkowy poranek od kilku bardzo mocnych informacji. Najpierw jej widzowie dowiedzieli się, że znani z „Gry o tron” Pedro Pascal i Bella Ramsey wystąpią w głównych rolach w serialu „The Last of Us”. Potem doszły ich słuchy o planowanym 4. sezonie „Detyktywa”. A następnie wyszło na jaw, że początek prac na planie zdjęciowym „House of the Dragon” jest już niemal na wyciągnięcie ręki.

Chodzi oczywiście o spin-off popularnej produkcji HBO, który opowie o czasach rządów dynastii Targaryenów i słynnym Tańcu Smoków. Fabuła „House of Dragon” (w przeciwieństwie do niezrealizowanego prequela „Bloodmoon” mającego opowiadać o okresie słabo opisanym w książkach George'a R.R. Martina) została mocno osadzona w istniejącej i ugruntowanej historii Siedmiu Królestw. Dlatego zawczasu wiemy sporo o postaciach, które będę pełnić nadrzędną rolę w spin-offie.

Aktorzy grający Targaryenów i ich towarzysze wejdą na plan „House of the Dragon” już w kwietniu 2021 roku.

W rozmowie z portalem TVLine powyższą informację przedstawił Casey Bloys odpowiedzialny w HBO i HBO Max za produkcje oryginalne. Według jego słów obecnie trwają intensywne przygotowania planu pod okres zdjęciowy. Scenariusze wszystkich dziesięciu epizodów 1.sezonu znajdują się na różnych poziomach zaawansowania, ale wkrótce też zostaną ukończone przez showrunnerów Miguela Sapochnika i Ryana J. Condala:

Teraz się przygotowują. Zdjęcia do serialu ruszą w kwietniu. Wszyscy wiedzą jak świetną produkcją była „Gra o tron”. Zrobiła to, co zamierzała zrobić. Musimy zachować do tego szacunek, ale jednocześnie chcemy opowiedzieć nowe, inne historie. Dlatego spin-off na pewno będzie rozgrywać się w uniwersum „Gry o tron”, ale z unikalnym stylem Miguela i Ryana. A przynajmniej taką mamy nadzieję.

REKLAMA

Casey Bloys potwierdził także, że HBO nadal planuje premierę „House of the Dragon” na 2022 rok.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA