REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Użytkownicy Netfliksa na całym świecie odkrywają życie seksualne Polaków. Międzynarodowy sukces „Sexify”

W zeszłą środę swoją premierę miało „Sexify”. Bardzo szybko polski serial zdobył uznanie użytkowników Netfliksa nie tylko w naszym kraju, ale również m.in. w Indiach czy na Jamajce.

04.05.2021
9:43
sexify netflix premiera popularność
REKLAMA

Po międzynarodowym sukcesie „365 dni” na Netfliksie, streamingowy gigant mógł dojść tylko do jednego wniosku. A mianowicie, że polska erotyka może być żyłą złota. Nie trzeba było długo czekać na filmową antologię „Erotica 2022” i pierwszy serial eksplorujący naszą seksualność. „Sexify” w zeszłą środę trafiło na platformę i z miejsca stało się hitem.

REKLAMA

Nowy polski serial Netfliksa opowiada historię trzech młodych dziewczyn. Postanawiają one wygrać prestiżowy konkurs tworząc „algorytm na kobiecy orgazm”. Jak czytamy w oficjalnym opisie produkcji „zaczynają odrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych”. Jak na łamach Rozrywka.Blog pisała Joanna Tracewicz jest to pastisz amerykańskich komedii młodzieżowych i high school drama o memicznym charakterze. Twórcy wykorzystują stereotypy i bawią się wyobrażeniami na temat seksualności Polaków, przy okazji nie stroniąc od licznych żartów.

„Sexify” podbija serca użytkowników Netfliksa na całym świecie

Tak, jak można się spodziewać, mieszanka wybuchowa przypadła do gustu użytkownikom platformy. Już dzień po swojej premierze „Sexify” znalazło się na drugim miejscu podium najpopularniejszych tytułów na Netfliksie w naszym kraju. Tylko po to, aby zaraz potem dostać się na szczyt tego zestawienia i utrzymywać na nim przez kolejne doby. Jak jednak wynika z danych portalu flixpatrol.com nie tylko my oszaleliśmy na punkcie rodzimej produkcji.

Jak się okazuje „Sexify” zawojowało topkę najpopularniejszych produkcji również w Indiach. Tam nie chce opuścić jej szczytu od 1 maja. Między 1 a 2 maja było też na pierwszym miejscu na Jamajce i w Dominikanie, a 3. dnia miesiąca podbiło serca użytkowników Netfliksa z Libanu. W wielu innych krajach nie chce opuścić podium (drugie lub trzecie miejsce od kilku dni zajmuje m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Austrii czy na Węgrzech).

Czy będzie 2. sezon „Sexify”?

I chociaż w wielu innych krajach znajduje się na niższych bądź wyższych pozycjach zestawienia najpopularniejszych tytułów na Netfliksie, to niekoniecznie przypadło do gustu użytkownikom platformy ze Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. W obu miejscach znalazło się w topkach na krótką chwilę, aby zaraz z nich wypaść.

Nie ma się jednak czym przejmować. Biorąc pod uwagę, że w tylu innych krajach „Sexify” zawojowało topki Netfliksa, 2. sezon serialu jest już niemal pewny. Wciąż jednak nie mamy oficjalnej informacji na ten temat. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że pojawi się ona lada moment. Co więcej - możemy również spokojnie założyć, że niedługo usłyszymy o planach realizacji innych seriali eksplorujących seksualność.

REKLAMA

„Sexify” obejrzycie na platformie Netflix.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA