REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

It's official - powstanie Sherlock Holmes 3. Detektyw każe na siebie jeszcze trochę poczekać

Większość fanów legendarnego detektywa pewnie nie wierzyła, że kiedykolwiek to nastąpi. A jednak, Sherlock Holmes 3 otrzymał datę premiery. Na film przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać.

08.05.2018
12:31
Sherlock Holmes 3 jednak powstanie. Znamy oficjalną datę premiery
REKLAMA
REKLAMA

Sherlock Holmes trafiał na ekrany już wiele razy. W czasie II wojny światowej powstało 14 filmów, w których detektywa grał Basil Rathbone. Następnie postać stała się inspiracją dla dziesiątek filmów i seriali na całym świecie. Przygody bohatera kręcili twórcy brytyjscy, japońscy, włoscy, a nawet radzieccy. Obecnie najpopularniejszym Sherlockiem jest Benedict Cumberbatch, który od 2010 r. występuje w serialu BBC. Jednak współczesna moda na detektywa pojawiła się rok wcześniej.

W 2009 r. do kin trafił Sherlock Holmes Guya Ritchiego, w którym tytułową rolę zagrał Robert Downey Jr. Film okazał się nie tylko sukcesem finansowym, ale także artystycznym, zbierając pozytywne recenzje. Dwa lata później ukazała się kontynuacja tego dzieła, zatytułowana Gra cieni. I tym razem krytycy chwalili efekty, a wpływy z box office ponownie przekroczyły 500 mln dol.

Teraz wreszcie wiemy, że powstanie Sherlock Holmes 3.

Przez ostatnie siedem lat dostawaliśmy przeróżne domysły na temat filmu. Początek prac regularnie przekładano, a najbliżej do startu było w 2016 r. Wówczas Warner Bros. ogłosił nazwiska pięciu scenarzystów, którzy mieli zająć się fabułą dzieła. Ci zaangażowali się jednak w inne filmy i projekt znowu przycichł.

Temat powrócił dwa miesiące temu, gdy Robert Downey Jr. wyznał, że chciałby ponownie wcielić się w postać detektywa. Nadzieje delikatnie odżyły, choć biorąc pod uwagę zobowiązania aktora, na film trzeba by poczekać kilka lat. Teraz jednak Warner Bros. podał datę premiery produkcji.

Sherlock Holmes 3 trafi do kin 25 grudnia 2020 r.

REKLAMA

To faktycznie dosyć długo, ale konkretna data zwiastuje, że tym razem projekt nie wróci do szuflady. Downey Jr. kolejny raz zagra detektywa, a w Watsona ponownie wcieli się Jude Law. Scenariuszem zajmuje się Chris Brancato, pracujący nad serialami Narcos, Hannibal czy Z Archiwum X. Nie wiadomo jednak, czy za kamerę powróci Guy Ritchie.

Za to w grudniu tego roku swoją premierę ma mieć Holmes and Watson, komediowa wersja przygód bohaterów z Willem Ferrellem i Johnem C. Reillym w rolach głównych. Z kolei Legendary Entertainment przygotowuje serię filmów o Enoli, młodszej siostrze Sherlocka, którą zagra Millie Bobby Brown.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA