REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Showmax ma wyłączność na Opowieść podręcznej. Polska premiera 2. sezonu równolegle ze światową

Wielokrotnie nagradzany serial niebawem powróci na polskie ekrany. Serwis Showmax udostępni 2. sezon Opowieści podręcznej. Platforma będzie miała wyłączność na emisję tego tytułu w Polsce. Kontrowersyjna produkcja po raz kolejny ukaże losy kobiet będących w niewoli religijnego reżimu. 

16.01.2018
13:07
opowieść podręcznej showmax
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio do sieci trafił trailer promujący kolejną część ekranizacji powieści Margaret Atwood. Serial o alternatywnej wizji świata zyskał przychylne opinie krytyków na całym świecie. Produkcja przedstawia przyszłość, w której - w wyniku zmian ekosystemu i coraz większych buntów społecznych - władzę w kraju przejął Gilead. Fundamentalistyczna władza, podejmując próbę ocalenia ludności i rozwiązania problemu powszechnej bezpłodności, rozpoczęła stopniowe ograniczanie wolności kobiet. Te, które zachowały zdolność do rozrodu, zostają siłą zmuszone do służenia w domach Komendantów i rodzenia im dzieci.

W dniu światowej premiery serial obejrzymy w polskim Showmaksie.

25 kwietnia tego roku będziemy mogli zobaczyć dwa odcinki serialu. Kolejne epizody będą pojawiały się w serwisie Showmax raz w tygodniu.

Platforma zapowiedziała, że nowy sezon produkcji rozwinie wątki z poprzedniej serii. 2. sezon serialu Opowieść podręcznej ponownie skupi się na losach głównej bohaterki – Offred, która za wszelką cenę będzie chciała uciec spod reżimu Gileadu. Ponadto, serial odpowie na pytania związane z Ofglen, która w poprzednim sezonie narażając swoje życie, zaatakowała fundamentalistyczne władze.

Opowiesc podrecznej class="wp-image-87207"

W kolejnej serii pojawią się również zupełnie nowe zagadnienia. 2. sezon przybliży system funkcjonowania kolonii, do których zsyłane są bezpłodne kobiety. W serialu ponownie nie zabraknie emocjonalnych, przepełnionych mrokiem wątków bazujących na drastycznych scenach przemocy. Widzowie Showmaksa będą mogli lepiej poznać życiorys Ciotki Lydii, która uchodzi za jedną z potworniejszych postaci w serialu. Twórcy ukażą również sytuację, jaka ma miejsce poza granicami Gileadu. Tutaj zapewne powrócą wątek i postać Moiry.

Według doniesień, w 2. sezonie serialu widzowie będą świadkami pogrzebu jednej z podręcznych. Istotną rolę odegra również temat macierzyństwa w przerażających czasach.

Do obsady Opowieści podręcznej dołączyły zupełnie nowe twarze.

REKLAMA

W tym sezonie zobaczymy bohaterki odgrywane przez Cleę DuVall czy zdobywczynię Oscara - Marisę Tomei. Ze starej ekipy pozostaną: laureatka Złotego Globu - Elisabeth Moss, Alexis Bledel, Yvonne Strahovsky oraz Joseph Fiennes.

Premiera serialu już 25 kwietnia 2018 roku. Seria liczyć będzie 13 odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA