REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Sierocki będzie stałym gospodarzem „Szansy na sukces”. Zastąpił Orzecha, który nie chciał promować disco polo

TVP rozwiązała umowę z Arturem Orzechem po tym, jak pewnego razu prezenter miał nie przyjść do pracy. Prowadził „Szansę na sukces” po reaktywacji programu w 2019 roku. Siedem lat wcześniej z show pożegnał się Wojciech Mann. Nowym, stałym gospodarzem został Marek Sierocki.

19.04.2021
12:26
marek sierocki artur orzech szansa na sukces
REKLAMA

W drugiej połowie marca Orzech nie pojawił się na planie specjalnego, charytatywnego odcinka. Telewizja Polska twierdziła, że jego nieobecność naraziła ją na „straty finansowe i wizerunkowe”. Jego miejsce naprędce zajął Marek Sierocki, który teraz będzie już prowadził program na stałe. Jego debiut mogliśmy obejrzeć 4 kwietnia.

REKLAMA

Dlaczego właściwie Artur Orzech nie przyszedł na nagranie? TVP przekazała mediom, że był „niedysponowany”, co oczywiście budziło jednoznaczne skojarzenia. W rzeczywistości był to wyraz buntu wobec zapraszanych gości. Prezenter napisał o tym na Facebooku, ale szybko wykasował post.

Panie Kurski, wiem doskonale jak mnie pan ceni ale nie pozwolę sobie moją twarzą popierać zespołu Boys i Pana Pietrzaka. Proszę Pana nie zamierzam już prowadzić szansy. Ma Pan inne gwiazdy.

Artur Orzech

Orzech przez zatarg z TVP prawdopodobnie nie będzie komentował Eurowzji, choć robił to 1992 roku. Trzeba jednak przyznać, że w nowym kontekście jego zachowanie jest zrozumiałe . Boys to ikoniczny zespół disco polo, z kolei Jan Pietrzak jest kabareciarzem, który otwarcie popiera PiS i jest m.in. autorem „Ballady Smoleńskiej”.

Wybór Marka Sierockiego na nowego prowadzącego „Szansę” nie powinien nikogo dziwić. Od lat 80. jest związany z „Telexpressem”. W jednym z najbardziej znanych programu TVP prezentuje nowych artystów i trendy. Mało kto jednak pamięta, że w latach 90. romansował z disco polo – rapował w kawałku „Całuj mnie”, a także występował na kocnertach z liderem Boys – Marcinem Millerem.

REKLAMA

Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że Sierocki poprowadzi też finał „Szansy na sukces”, który wyłoni kandydatów do występów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nie chciał komentować doniesień medialnych. „Jestem osobą, żyjącą poza nurtem mediów elektronicznych, nie gonię też za sławą czy popularnością. To, że prowadzę teraz „Szansę na sukces”, traktuję jako swoją normalną dziennikarską pracę” powiedział.

Okazuje się, że nowe odcinki z Markiem Sierockim już zostały nagrane. „Szansa na sukces” z zespołem Boys ma być wyemitowana 2. maja, a dzień później gwiazdą programu będzie Jan Pietrzak. To z pewnością nie przejdzie bez echa w mediach.

*zdjęcie główne: www.instagram.com/szansanasukces.opole2021

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA