REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kto chciał końca „Daredevila”? Gwiazda serialu twierdzi, że... Netflix, a nie Marvel

Wielu z was zapewne wciąż nie potrafi odżałować niedawno zakończonych seriali Marvela na Netfliksie. Na ten moment ostatni został skasowany „Daredevil”, chociaż zapowiada się na dalsze cięcia. Jak się okazuje, nie jesteście jednak w swoim smutku osamotnieni. Kolejni aktorzy związani z produkcjami wyrażają swoje zdziwienie.

17.12.2018
11:54
Skasowany „Daredevil”
REKLAMA
REKLAMA

Kilka dni temu mogliśmy przeczytać, że wieść o skasowaniu „Daredevila” była dla odtwórcy tytułowej roli bolesnym przeżyciem. W tym samym tonie wypowiedziała się niedawno jego koleżanka z planu, Amy Rutberg, która w serialu o czerwonym diable wcielała się w rolę Marci Stahl.

Rutberg w wywiadzie dla Inverse przede wszystkim komentowała zamieszanie wokół zakończenia produkcji serialu. Aktorka odniosła się także do szeroko omawianej kwestii, kto ponosi winę za skasowanie „Daredevila”, rzucając tym samym nowe światło na ostatnie wydarzenia.

Jak twierdzi Ruteberg:

Jakiekolwiek plotki, że [skasowanie serialu] było decyzją Marvela są błędne, sądzę, że to była wyłącznie decyzja Netfliksa. Te informacje pochodzą z bezpośrednich rozmów z osobami wysoko postawionymi w Marvelu. Byli tym naprawdę zaskoczeni.

Aktorka dodała, że omawiana decyzja nie należała do najłatwiejszych także i dla światowego giganta treści VOD:

Słyszeliśmy plotki, że produkcja [kolejnego sezonu] ma się rozpocząć w lutym 2019 roku. To trochę nietypowe, żeby mieć tak zaawansowane plany produkcyjne i odwoływać serial. Zatem myślę, że Netflix debatował nad tym, czy [serial] skasować, czy nie. Sądzę, że to nie była łatwa decyzja.

REKLAMA

Na koniec Rutberg odniosła się także do możliwości przeniesienia ukochanych bohaterów i produkcji na dopiero powstającą platformę Disney+. Podkreśliła przede wszystkim, że umowa licencyjna, która wiąże Netfliksa i Disneya jest naprawdę mocno obwarowana. Zasugerowała, że możliwym jest wykupienie przez Marvela praw od Netfliksa, jednak jak sama podkreśliła, są to wyłącznie jej spekulacje i nie słyszała nawet plotek na ten temat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA