REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Skazany na śmierć wróci na ekrany. Fox zapowiedział kolejny sezon Prison Break

Powrotom kultowych seriali sprzed lat nie ma końca. Fox właśnie ogłosił, że Skazany na śmierć po raz kolejny pojawi się na ekranach. Ruszyły prace nad 6. sezonem Prison Break.

05.01.2018
14:08
prison break s05 recenzja
REKLAMA
REKLAMA

Rok do roku pojawia się coraz więcej seriali. Obok zupełnie nowych i świeżych produkcji dostajemy masę odgrzewanych kotletów. Tak jak w świecie kina królują sequele, rebooty i remake’i, tak i na mniejszych ekranach stacje telewizyjne i serwisy VOD katują nas serialowymi powrotami.

Świat telewizji nadal idzie tropem Hollywood.

Jeszcze lata temu telewizja była takim ubogim krewnym kina. By zobaczyć prawdziwe dzieło sztuki, trzeba było wyjść z domu. Wręcz celebrować oglądanie filmu przez duże F. W zaciszu domowym można było zaś oglądać produkcje znacznie mniejszej rangi, takie… do kotleta.

Oczywiście za sprawą takich hitów jak Gra o tron od HBO czy House of Cards od Netfliksa zaczęło się to zmieniać. Największe nazwiska Hollywood traktują dziś telewizję śmiertelnie poważnie, a granice pomiędzy dwoma światami zaczęły się zacierać.

Stacje telewizyjne i serwisy VOD mają coraz większe budżety na pojedyncze odcinki seriali i idą tropem blockbusterów. Widzowie są bombardowani nowościami i to z najwyższej półki. Jest jednak druga strona medalu. Telewizja próbuje dziś przyciągnąć przed ekrany widzów, żerując na nostalgii.

Najlepsze są te piosenki, które już znamy.

Nawet zanim wysokobudżetowe produkcje trafiły do telewizji i serwisów VOD, z zalewu miałkich seriali można było wyłowić prawdziwe perełki. Skazany na śmierć bez dwóch zdań był jednym z takich seriali (obok Lost. Zagubieni i Heroes), które zdecydowanie wyróżniały się jeszcze przed 2010 rokiem. Nic dziwnego, że Fox postanowił odkurzyć tę markę.

Prison Break doczekał się nowego sezonu już w minionym roku. Podobnie jak w przypadku 10. serii X-Files (również wydanej przez telewizję Fox) opinie widzów na temat powrotu po latach nie napawały optymizmem. Mimo to, znów podobnie jak w Z Archiwum X, na jednym nowym sezonie się nie skończy.

Prison Break wraca. Znowu.

Niecały rok po premierze 5. sezonu, na który fani czekali 8 lat, Fox ogłosił, że Skazany na śmierć doczeka się kolejnej kontynuacji. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem. Gwiazda Prison Break, czyli aktor Wentworth Miller, ogłosił ostatnio rezygnację ze swojej roli Leonarda Snarta w serialach z cyklu Arrowverse, a Dominic Purcell już w minionym roku sugerował taki obrót spraw na swoim Instagramie.

REKLAMA

Teraz plotki znalazły potwierdzenie, a prace nad 6. sezonem Prison Break potwierdził szef Fox Entertainment, Chief Michael Thorn. Dodał przy okazji, że fani będą zaskoczeni obrotem spraw. Nie podał jednak nawet przybliżonej daty premiery, bo prace nad serialem są na razie na bardzo wczesnym stadium.

No i kto wie - skoro X-Files i Prison Break wróciły na dłużej niż jedną limitowaną serię, to może i Twin Peaks doczeka się jeszcze jednej kontynuacji, na którą nie będziemy musieli czekać kolejnego ćwierć wieku? Patrząc na ramówki telewizyjne na 2018 rok, nie zdziwiłbym się też, gdyby nagle odnaleźli się gdzieś Zagubieni…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA