REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Nowa płyta Slasha jeszcze w tym roku. Legendę rocka wesprze Myles Kennedy

Kariera Slasha po rozstaniu z Guns N' Roses miała swoje wzloty i upadki. Od rozpoczęcia współpracy z Mylesem Kennedym i The Conspirators solowe nagrania wirtuoza gitary nabrały jednak charakterystycznego i ciekawego brzmienia. Właśnie ogłoszono, że Slash wraz z towarzyszami pracuje w studiu nad zakończeniem nowej płyty, Living The Dream.

26.07.2018
11:15
Slash i Myles Kennedy przygotowali nową płytę, Living The Dream
REKLAMA
REKLAMA

Slasha nie trzeba raczej przedstawiać żadnemu wielbicielowi muzyki rockowej. Urodzony w Londynie gitarzysta zasłynął jako członek Guns N' Roses, a jego riffy i wybuchowe solówki w znaczny sposób przyczyniły się do sukcesu grupy. Po zakończeniu współpracy Slash występował jako lider Velvet Underground, a od pewnego czasu każdy nowy materiał podpisywał po prostu swoim pseudonimem.

Jego pierwsza solowa płyta, zatytułowana Slash, trafiła na półki sklepowe w 2010 roku i stanowiła kompilację starań wielu zaprzyjaźnionych z gitarzystą twórców. Kolejne longplaye powstały już we współpracy z liderem Alter Bridge, Mylesem Kennedym oraz muzykami zrzeszonymi w ramach The Conspirators (choć początkowo się tak nie nazywali). Chodzi o perkusistę Brenta Fitza, basistę Todda Kernsa, a także gitarzystę Franka Sidorisa.

Już 21 września opublikowany zostanie trzeci album stworzony w tym układzie muzyczno-wokalnym, czyli Living The Dream.

O powstaniu wydawnictwa mówiło się już od jakiegoś czasu, lecz do tej pory brakowało szczegółów. Album promuje na razie jeden singiel, który pojawił się niedawno na oficjalnym kanale Slasha w serwisie YouTube. Driving Rain zapowiada podtrzymanie dotychczasowego stylu, choć z jeszcze większym nastawieniem na szybkość gitarowych riffów.

Czysty i nadający na wysokich oktawach wokal Kennedy'ego wciąż nadaje jednak ton muzyce grupy, a przy tym łączy linią melodyczną różne szalone wstawki gitarowe, typowe dla Slasha. Sam Kennedy podkreślał podczas podcastu The Classic Metal Show, że Living The Dream zachowa styl poprzedników, ale muzykom zależy na ewolucji:

Album ma podobne, charakterystyczne brzmienie, które ewoluuje od czasu Apocalyptic Love. World On Fire była bardziej epicką płytą od Living The Dream. Nowe utwory są zwarte, wiele z nich jest w szybkim tempie.

Nowa płyta będzie promowana podczas amerykańskiej trasy koncertowej we wrześniu i październiku (Slash dopiero co koncertował w Polsce wraz z Guns N' Roses). Na Living The Dream znajdzie się dwanaście utworów.

REKLAMA

Pełna tracklista poniżej:

 1. The Call of the Wild
 2. Serve You Right
 3. My Antidote
 4. Mind Your Manners
 5. Lost Inside the Girl
 6. Read Between the Lines
 7. Slow Grind
 8. The One You Loved Is Gone
 9. Driving Rain
 10. Sugar Cane
 11. The Great Pretender
 12. Boulevard of Broken Hearts
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA