REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Slender Man zostanie bohaterem filmu kinowego

Najsłynniejszy bohater creepypast - Slender Man - wystąpił już w wielu grach wideo oraz internetowych produkcjach. Teraz nadeszła pora na film kinowy.

09.05.2016
9:44
Slender Man zostanie bohaterem filmu kinowego
REKLAMA
REKLAMA

Slender Man, zawsze pojawiający się niespodziewanie, wyłaniając z gęstej mgły i wprowadzając swoje ofiary w stan głębokiej hipnozy, to bodaj najbardziej znany bohater creepypast - fikcyjnych, anonimowych opowiastek rozpowszechnianych przez internet, których celem jest wywołanie niepokój w czytelniku. Zaistniał za sprawą Erica Knudsena w 2009 roku na forum SomethingAwful w konkursie na stworzenie fikcyjnej historii o zjawiskach paranormalnych. Przedstawiany jako bardzo wysoka istota o nienaturalnie długich ramionach i pozbawiona rysów twarzy, noszącą charakterystyczny garnitur bardzo szybko zyskała olbrzymią popularność, stając się bohaterem licznych amatorskich produkcji wideo i trafiając do gier wideo.

REKLAMA

Teraz należące do Sony studio Screen Gems chce przenieść historię o Slender Manie na kinowe ekrany. Obecnie trwają zaawansowane negocjacje w sprawie zakupienia praw do marki, znajdującej się w rękach Mythology Entertainment. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Screen Gems, premiera tej produkcji odbędzie się w 2017 roku.

Według niepotwierdzonych oficjalnie plotek, Slender Man może także trafić do szóstego sezonu serialu "American Horror Story". Jednocześnie stacja Syfy pracuje nad serialem „Channel Zero”, który ma być ekranizacją najpopularniejszych creepypast. Pierwszy sezon ma być adaptacją historii Candle Cove, która opowiada o zagadkowym programie telewizyjnym dla dzieci z lat osiemdziesiątych i jego związkach z serią niewyjaśnionych morderstw.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA